Poznaliśmy tytuł i autora książki, która ukaże się jako pierwsza w wydawnictwie Sokoła


01 czerwca 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Sokół postanowił ruszyć z własnym wydawnictwem książkowym. Natomiast dziś poznaliśmy autora i tytuł książki, która ukaże się nakładem Wydałem.

Baśka, czyli autorski debiut Wojtka Friedmanna

Od momentu ogłoszenia, że Wojtek Sokół rusza z własnym wydawnictwem książkowym pojawiły się pytania, czyja książka ukaże się jego nakładem jako pierwsza. Wielu wskazywało na Jakuba Żulczyka, który niedługo ma wydać swoją nową książkę. Jednak sam pisarz zaprzeczył tym doniesieniom.

Autorem pierwszej książki, która ukaże się nakładem Wydałem będzie Wojtek Friedmann, wieloletni przyjaciel Sokoła, podróżnik ale przede wszystkim pisarz. Baśka, bo taki tytuł nosi książka, będzie debiutem dla Friedmanna, oraz dla Sokoła, jako właściciela wydawnictwa książkowego.

W debiutanckiej powieści Friedmanna poznamy historie mieszkańców warszawskiej Ochoty, którzy spotykają się po latach w niecodziennych okolicznościach. W książce nie zabraknie dawki poczucia humoru, oraz ulicznego stylu warszawskiego języka.

Sokół - Wydałem - baśka, wojtek freidmann
Baśka – Wojtek Friedmann – okładka książki, źródło: Wydałem

Wraz z ujawnieniem tytułu i autora książki, ruszył jej preorder. Baśkę możecie zamówić na stronie wydalem.com. Co ciekawe, powieść wydana jest w kieszonkowym formacie, dzięki czemu będziemy mogli ją zabrać tam gdzie nam się podoba. Wkrótcepoznamy kolejnych autorów, których książki pojawią się w wydawnictwie Sokoła.

Sokół - Wydałem - baśka, wojtek freidmann
Baśka – Wojtek Friedmann, źródło: Wydałem

Americano, pseudo po tacie

Wojtka Friedmanna możecie kojarzyć także z kultowego już kawałka w aucie, bowiem to właśnie on jest autorem jednej z najbardziej pamiętnych zwrotek z tego numeru.

Sokół i Pono feat. Fred, Franek Kimono – W aucie

Co ciekawe, Sokół nominował Friedmanna do #Hot16Challenge2. W swojej szesnastce autor powieści ujawnił jej tytuł, jednak nikomu nie udało połączyć tych wątków ze sobą. Tak czy inaczej trzymamy kciuki za książkę Wojtka Friedmanna i za wydawnictwo książkowe Sokoła. Coś czuję, że Wydałem, może mocno namieszać w tym roku na krajowym rynku wydawniczym.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Sokół postanowił ruszyć z własnym wydawnictwem książkowym. Natomiast dziś poznaliśmy autora i tytuł książki, która ukaże się nakładem Wydałem. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →