Poznaliśmy tytuł i autora książki, która ukaże się jako pierwsza w wydawnictwie Sokoła


01 czerwca 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Sokół postanowił ruszyć z własnym wydawnictwem książkowym. Natomiast dziś poznaliśmy autora i tytuł książki, która ukaże się nakładem Wydałem.

Baśka, czyli autorski debiut Wojtka Friedmanna

Od momentu ogłoszenia, że Wojtek Sokół rusza z własnym wydawnictwem książkowym pojawiły się pytania, czyja książka ukaże się jego nakładem jako pierwsza. Wielu wskazywało na Jakuba Żulczyka, który niedługo ma wydać swoją nową książkę. Jednak sam pisarz zaprzeczył tym doniesieniom.

Autorem pierwszej książki, która ukaże się nakładem Wydałem będzie Wojtek Friedmann, wieloletni przyjaciel Sokoła, podróżnik ale przede wszystkim pisarz. Baśka, bo taki tytuł nosi książka, będzie debiutem dla Friedmanna, oraz dla Sokoła, jako właściciela wydawnictwa książkowego.

W debiutanckiej powieści Friedmanna poznamy historie mieszkańców warszawskiej Ochoty, którzy spotykają się po latach w niecodziennych okolicznościach. W książce nie zabraknie dawki poczucia humoru, oraz ulicznego stylu warszawskiego języka.

Sokół - Wydałem - baśka, wojtek freidmann
Baśka – Wojtek Friedmann – okładka książki, źródło: Wydałem

Wraz z ujawnieniem tytułu i autora książki, ruszył jej preorder. Baśkę możecie zamówić na stronie wydalem.com. Co ciekawe, powieść wydana jest w kieszonkowym formacie, dzięki czemu będziemy mogli ją zabrać tam gdzie nam się podoba. Wkrótcepoznamy kolejnych autorów, których książki pojawią się w wydawnictwie Sokoła.

Sokół - Wydałem - baśka, wojtek freidmann
Baśka – Wojtek Friedmann, źródło: Wydałem

Americano, pseudo po tacie

Wojtka Friedmanna możecie kojarzyć także z kultowego już kawałka w aucie, bowiem to właśnie on jest autorem jednej z najbardziej pamiętnych zwrotek z tego numeru.

Sokół i Pono feat. Fred, Franek Kimono – W aucie

Co ciekawe, Sokół nominował Friedmanna do #Hot16Challenge2. W swojej szesnastce autor powieści ujawnił jej tytuł, jednak nikomu nie udało połączyć tych wątków ze sobą. Tak czy inaczej trzymamy kciuki za książkę Wojtka Friedmanna i za wydawnictwo książkowe Sokoła. Coś czuję, że Wydałem, może mocno namieszać w tym roku na krajowym rynku wydawniczym.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Sokół postanowił ruszyć z własnym wydawnictwem książkowym. Natomiast dziś poznaliśmy autora i tytuł książki, która ukaże się nakładem Wydałem. Baśka, czyli autorski debiut Wojtka Friedmanna Od momentu ogłoszenia, że Wojtek Sokół rusza z własnym wydawnictwem książkowym pojawiły się pytania, czyja książka ukaże się jego nakładem jako pierwsza. […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.