kadr z teledysku do utworu „Pocałunki”

sanah daje nam „Pocałunki”. Ponownie „śpiewa poezyje”, ale w różu i z harleyowcami

Obserwuj nas na instagramie:

Czekacie na stadionowe koncerty sanah? Artystka dała niecierpliwym prawdziwy prezent, dzieląc się najnowszym singlem Pocałunki. Ponownie zainspirowała ją polska poezja.

sanah ponownie „śpiewa poezyje”

Na albumie Sanah śpiewa poezyje usłyszeliśmy m.in. teksty Słowackiego, Szymborskiej, Mickiewicza, czy Asnyka. W najnowszym singlu artystka bierze na warsztat słynny tom poezji dwudziestolecia międzywojennego, Pocałunki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej wydany w 1926 roku. Słowa do singla ułożone są z różnych wierszy poetki, które poruszają tematykę relacji miłosnych.

Nie brakuje w nich ponadczasowych sentencji, które podłapali już fani. „»Można żyć bez powietrza«, ale nie można żyć bez sanah” – pisze jeden w komentarzu. Wiele osób zachwyca się tym, że artystka wykorzystuje klasyki polskiej poezji w swoich utworach, czym inspiruje młodych słuchaczy.

Zainspirowałam się interpretacją tego pięknego tekstu w wykonaniu Ewy Demarczyk. Bardzo chciałam napisać do niego własną melodię i tak oto powstały moje »Pocałunki«.

– pisze sama sanah.

Pocałunki w klimacie westernu

W teledysku sanah mknie różowym skuterem, prowadząc grupę motocyklistów-harleyowców przez polskie wsie. Klimat ma przypominać westernową ucieczkę przestępców. Piosenkarka ma na sobie modny kowbojski kapelusz – rodem z nadchodzącej Barbie, czy koncertu Lil Nas X-a – oraz stylowe kowbojki. Ciekawe, czy inspirowała się przy tym jedną ze swoich ulubionych artystek, Taylor Swift. Mała uwaga do samego klipu – raczej polecalibyśmy nie naśladować sanah i nie kierować pojazdu ze słuchawką w uchu.

Singiel to dobra rozgrzewka przed nadchodzącymi koncertami stadionowymi w ramach Uczty Nad Ucztami. Wystąpi na Stadionie Śląskim 15 sierpnia, w Gdańsku 8 września i wreszcie w Warszawie na PGE Narodowym 22 września. Pod koniec czerwca pisaliśmy o imponującym osiągnięciu sanah – jako pierwsza Polka w historii wyprzedała Narodowy.

Sanah
fot. materiały prasowe

Czekacie na stadionowe koncerty sanah? Artystka dała niecierpliwym prawdziwy prezent, dzieląc się najnowszym singlem Pocałunki. Ponownie zainspirowała ją polska poezja. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins sanah ponownie „śpiewa poezyje” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →