kadr z klipu do utworu „Jestem twoją bajką”

Sanah coveruje „Pożegnanie z bajką” w nowej „Akademii Pana Kleksa”


08 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Promocja nowej Akademii Pana Kleksa nabiera rozpędu. Do sieci trafiło nowe wykonanie utworu Pożegnanie z bajką w wersji sanah. Słyszymy tam także śpiewającego Tomasza Kota.

Sanah w Akademii Pana Kleksa

Od jakiegoś czasu wiadome było, że sanah przygotowała na potrzeby nowej Akademii Pana Kleksa swoją wersję hitu Zdzisławy Sośnickiej Pożegnanie z bajką. Zamieściła bowiem na swoim kanale YouTube’owym snippet utworu, a po sieci krążyły także nagrania koncertowe z wykonania tego utworu w Chorzowie. Teraz otrzymaliśmy pełną wersję singla, który zatytułowano nieco inaczej niż oryginał, a mianowicie Jestem twoją bajką. Klip do utworu odkrywa przed nami kolejne sceny z nadchodzącej Akademii. Co ciekawe, na początku utworu możemy usłyszeć Tomasza Kota (wcielającego się w Ambrożego Kleksa), śpiewającego pierwsze wersy piosenki. Jak podoba wam się nowe wykonanie Pożegnania z bajką? Poniżej także oryginał.

sanah – Jestem twoją bajką

Zdzisława Sośnicka – Pożegnanie z bajką

Klasyka w nowej adaptacji

Akademia Pana Kleksa jest bezsprzecznie jedną z najbardziej rozpoznawalnych produkcji filmowych dla dzieci, jakie powstały w Polsce. Film z Piotrem Fronczewskim w roli głównej to kultowa rzecz, szczególnie dla osób wychowanych w latach 80. i 90., ale nie tylko. W pamięci wielu pozostał między innymi przerażający Golarz Filip, który śnił się dzieciom po nocach. Jak widać, twórcy nowej adaptacji mają niezwykle trudne zadanie, by zmierzyć się z legendą. Ciekawym smaczkiem jest z pewnością fakt, że ponoć sam Fronczewski wyznaczył Tomasza Kota na nowego Ambrożego Kleksa. Ponadto zobaczymy z pewnością zmiany względem pierwowzoru. W nim bowiem do Akademii mogli uczęszczać tylko chłopcy. W nowej adaptacji główny bohater, Adaś Niezgódka, został zastąpiony Adą Niezgódką. Premiera nowej adaptacji powieści Jana Brzechwy trafi do kin już 5 stycznia.

Akademia Pana Kleksa (zwiastun)

Promocja nowej Akademii Pana Kleksa nabiera rozpędu. Do sieci trafiło nowe wykonanie utworu Pożegnanie z bajką w wersji sanah. Słyszymy tam także śpiewającego Tomasza Kota. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →