fot. YouTube

Rihanna wystąpi podczas ceremonii rozdania Oscarów 2023


24 lutego 2023

Podziel się newsem:

Równo miesiąc po występie Rihanny na Super Bowl, który łącznie w streamingu i telewizji obejrzało 119 milionów osób, barbadoska piosenkarka ma szansę znów zaśpiewać przed milionami.

Rekordu raczej nie będzie

Swojego wyniku z show podczas finału ligi NFL Rihanna raczej nie przebije. Oscarowa ceremonia już od lat budzi coraz mniejsze zainteresowanie, choć w zeszłym roku trochę odbiła się od dna – i to dosłownie, bo w 2021 roku rozdanie nagród Akademii oglądało rekordowo mało osób. Czy więc obecność RiRi w nocy z 12 na 13 marca czasu polskiego da gali dodatkowy zastrzyk popularności wśród widzów?

Mocni kontrkandydaci

Nie jest tajemnicą, że wokalistka wykona podczas oscarowej ceremonii nominowaną piosenkę Lift Me Up, pochodzącą z filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Utwór napisany i wyprodukowany został przez Ludwiga Göranssona, ale pracowali przy nim także Rihanna, reżyser filmu Ryan Coogler i nigeryjska wokalistka Tems. Ballada r’n’b ma szansę na statuetkę, ale musi najpierw pokonać czterech kontrkandydatów. Chodzi o Applause Diane Warren z filmu Tell It Like A Woman, Hold My Hand Lady Gagi z Top Gun: Maverick, Naatu Naatu M.M. Keeravani z RRR oraz This Is A Life z filmu Wszystko wszędzie naraz w wykonaniu Son Lux, gdzie gościnnie pojawiają się Mitski i David Byrne. Nie będzie więc łatwo. Warto dodać, że oscarowa nominacja jest pierwszą karierze Rihanny.

Rihanna na Super Bowl 2023

O 13-minutowym show Rihanny mówili wszyscy. Fani zareagowali na setlistę koncertu, ciekawą scenografię, outfit gwiazdy i przede wszystkim niespodziewaną nowinę – artystka ogłosiła podczas występu, że jest w drugiej ciąży. Co jeszcze wydarzyło się podczas koncertu? Szczegółowo pisaliśmy o tym TU.

Czytaj też: Kilka powodów, dla których (po tylu latach!) wciąż czekamy na muzykę Rihanny

Równo miesiąc po występie Rihanny na Super Bowl, który łącznie w streamingu i telewizji obejrzało 119 milionów osób, barbadoska piosenkarka ma szansę znów zaśpiewać przed milionami. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →