fot. Paul Drinkwater

Ricky Gervais w ogniu krytyki za wypowiedź o Oscarach


31 marca 2022

Podziel się newsem:

Jeszcze przed galą rozdania Oscarów Ricky Gervais podzielił się na Twitterze swoją wersją przemówienia, które wygłosiłby, gdyby miał okazję prowadzić wydarzenie. Brytyjczyk został nazwany hipokrytą.

Ricky Gervais krytykowany

Ricky Gervais dosyć konsekwentnie wypowiada się negatywnie o branży filmowej. Brytyjski scenarzysta i komik podzielił się nawet swoim monologiem otwierającym galę rozdania Oscarów, gdyby przyszło mu ją prowadzić.

Zacząłbym tak: Witajcie. Mam nadzieję, że to wydarzenie podniesie na duchu ludzi oglądających galę z domu. Jeśli na przykład jesteście bezrobotni, może pocieszy was to, że nawet gdybyście pracowali, wasza pensja nie byłaby tak wysoka, jak wartość toreb z upominkami, które właśnie otrzymali wszyscy aktorzy. Z dumą ogłaszam, że jest to najbardziej progresywna i zróżnicowana gala rozdania Oscarów w historii. Rozglądam się i widzę ludzi ze wszystkich środowisk. Każdej grupy demograficznej pod słońcem. Oczywiście za wyjątkiem ludzi biednych. Je*ać ich.

– napisał na Twitterze

Na odpowiedź nie trzeba było czekać, jednak nadeszła ona z dosyć nieoczekiwanej strony. Głosem krytyki okazał się Lash Fary, założyciel i właściciel firmy marketingowej Distinctive Assets, która zajmuje się między innymi przygotowywaniem takich toreb z upominkami. Fary w wywiadzie dla Metro raczej nie szczędził słów:

Ricky Gervais to utalentowany komik, więc nic dziwnego, że hipokryzja jego Tweeta o torbach z upominkami jest zabawna. O ile nie wydajemy pieniędzy na zawartość przygotowywanych przez nas paczek (podobnie jak na reklamę, to jest po prostu kampania promocyjna niektórych marek), wycena faktycznie jest ważna… Ale nie tak znaczna jak niedawna umowa Ricky’ego z Netflixem, tantiemy za The Office czy jego dom za parę milionów dolarów. Zatem jeśli jesteście bezrobotni, może pocieszy was to, że nawet gdybyście pracowali, wasza pensja nie byłaby tak wysoka jak kwota, którą Ricky Gervais zarabia za jeden odcinek After Life.

Wartość toreb z upominkami, które otrzymują przedstawiciele branży filmowej podczas gali rozdania Oscarów, wynosi ponad 100 tysięcy dolarów (ponad 76 tysięcy funtów). Według niepotwierdzonych informacji Ricky Gervais miał zainkasować pięć milionów funtów tylko za trzeci sezon After Life.

Oscary 2022, czyli filmowe święto w cieniu afery

Szum po Oscarach i zamieszaniu, jakie wywołali Chris Rock i Will Smith powoli opada. Wyniki rozdania nagród mogą zaskakiwać. Amerykańska Akademia Filmowa uznała film CODA za najlepszy. Pomimo aż dwunastu nominacji Psie pazury zgarnęły tylko jedną statuetkę. Diuna opuściła galę z sześcioma nagrodami. Całość wyników przeczytacie tutaj.

Jeszcze przed galą rozdania Oscarów Ricky Gervais podzielił się na Twitterze swoją wersją przemówienia, które wygłosiłby, gdyby miał okazję prowadzić wydarzenie. Brytyjczyk został nazwany hipokrytą. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →