David Duchovny i Gillian Anderson w „Z Archiwum X”

Reżyser „Czarnej Pantery” pracuje nad nową wersją serialu „Z Archiwum X

Obserwuj nas na instagramie:

Informację podał twórca oryginalnej wersji serialu, Chris Carter. W tym roku mija 30 lat od premiery pierwszego odcinka Z Archiwum X.

Przepis na sukces

To jeden z tych seriali, który rozkochał w sobie publiczność na całym świecie. Kultowy był także w Polsce, gdzie pojawił się z lekkim opóźnieniem (w 1996 roku) i początkowo X-Files emitowane było na Dwójce. Przygody agentów Muldera i Scully trafiły na podatny grunt, szczególnie w Stanach, gdzie – jak wyczytał na początku lat 90. pomysłodawca serialu, Chris Carter – aż 3,7 miliona Amerykanów twierdziło, że zostało uprowadzonych przez Obcych. Doliczmy do tego wiarę w rządowe spiski, zjawiska paranormalne, miejskie legendy i zamiłowanie publiczności do historii o seryjnych mordercach – oto gotowy przepis na sukces.

Idealny serial na dzisiejsze czasy

Z Archiwum X na stałe zapisało się w historii popkultury, zmieniło oblicze telewizji, a także wciągnęło zjawiska paranormalne do mainstreamu. I nie wydaje się, żeby trzy dekady później ludzie wciąż nie mieli być ciekawi podobnych historii. Zainteresowanie niewyjaśnionymi zjawiskami i ezoteryką jest dziś wyjątkowo mocne, sprawa UFO wciąż nie została wyjaśniona, teorie spiskowe na dobre przeniknęły do polityki, co wzmacnia dodatkowo internet, a w streamingach królują seryjni mordercy. Dlatego nie dziwi to, co powiedział Chris Carter w radiowym programie On The Coast with Gloria Macarenko:

Rozmawiałem właśnie z pewnym młodym człowiekiem, Ryanem Cooglerem, który zamierza stworzyć Z Archiwum X na nowo, z inkluzywną obsadą. Dla niego to wymarzona robota, ponieważ poruszyliśmy w serialu tak dużo różnych wątków

– powiedział Chris Carter.
Z Archiwum X
David Duchovny jako Fox Mulder i kultowy plakat z serialu

A może Michael B. Jordan jako Fox Mulder?

Coogler znany jest przede wszystkim jako reżyser dwóch części Czarnej Pantery. Spory rozgłos przyniosły mu także debiutanckie Fruitvale Station oraz Creed. We wszystkich jego filmach pojawił się aktor Michael B. Jordan, a muzykę do nich napisał nagrodzony Oscarem (właśnie za Czarną Panterę) kompozytor Ludwig Göransson. Idąc tym tropem – czy Szwed będzie odpowiedzialny także za przerobienie legendarnego motywu przewodniego do Z Archiwum X, który napisał niegdyś Mark Snow? Oraz: czy w roli Foxa Muldera tym razem zobaczymy właśnie Jordana? Czas pokaże, ale jako wielcy fani X-Files nie możemy się już doczekać.

Z Archiwum X można sobie odświeżyć na platformie Disney+, a poniżej odbyć krótką podróż w przeszłość dzięki znanej dobrze z czołówki serialu muzyce Marka Snowa:

Informację podał twórca oryginalnej wersji serialu, Chris Carter. W tym roku mija 30 lat od premiery pierwszego odcinka Z Archiwum X. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Przepis na sukces […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →