fot. Netflix

Powstaje film o skandalu w rodzinie królewskiej. Zagra Gillian Anderson


08 lutego 2023

Podziel się newsem:

Netflix przypomni słynny wywiad BBC, który był jednym z kluczowych momentów kryzysu wizerunkowego rodziny królewskiej. W filmie Scoop dziennikarkę, która przeprowadziła wywiad z royalsem, zagra Gillian Anderson.

Książę Andrzej i skandal z Epsteinem

Od ponad dekady mówiło się o przyjaźni księcia Andrzeja ze skazanym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem oraz Ghislaine Maxwell, którą skazano za handel ludźmi. Andrzejowi zarzucano, że był jedną z osób, które uprawiały seks z nieletnią Virginią Giuffre, rzekomo zmuszaną do tego przez Epsteina. Informacje obiegały media z różnych źródeł, ale nie były komentowane przez samego syna królowej Elżbiety II. W listopadzie 2019 r. BBC Newsnight zorganizowało wywiad z księciem Andrzejem, który po raz pierwszy wypowiedział się na temat zarzutów – trzy miesiące po tym, jak przestępcę seksualnego Epsteina znaleziono martwego w jego celi. Wywiad został nagrany w Pałacu Buckingham i przeprowadziła go Emily Maitlis.

Prince Andrew & the Epstein Scandal: The Newsnight Interview – BBC News

Choć książę Yorku starał oczyścić się z zarzutów, jedynie pogrążał się w swoich zeznaniach. Nie przeprosił ofiar zbrodni Espteina i przyznał, że nie żałuje samej przyjaźni. Zdecydowanie zaprzeczył oskarżeniom o jego relację z Virginią Giuffre, mówiąc, że nawet jej nie zna, i „nie pamięta” momentu robienia ich wspólnego zdjęcia, które obiegło media. Cały wywiad jeszcze bardziej pogrążył royalsa, a jego zeznania nie kleiły się z dostępnymi informacjami i orzeczeniami sądu w sprawie przestępców.

Film Scoop Netfliksa opowie o pracy dziennikarzy nad sprawą księcia Andrzeja, które doprowadziły do słynnego wywiadu BBC. W rolę dziennikarki Emily Maitlis wcieli się Gillian Anderson (Z archiwum X, The Crown, Upadek, Sex Education), a w Andrzeja Rufus Sewell (Ojciec, Iluzjonista).

Za kamerą Scoop reżyser The Crown

Produkcja oparta jest na książce Scoops: Behind the Scenes of the BBC’s Most Shocking Interviews – w filmie pojawi się jej autorka i producentka wywiadu, Sam McAlister. W jej roli zobaczymy Billie Piper, którą możemy znać z ról w serialu Doctor Who czy miniserialu Collateral. Adaptacji książki podjął się scenarzysta Peter Moffat, który napisał m.in. film Hawking z głowną rolą Benedicta Cumbertbatcha.

Historię o niechlubnym wywiadzie z księciem Andrzejem wyreżyseruje Philip Martin. Ma już doświadczenie z opowiadaniem historii brytyjskiej rodziny królewskiej – ma za sobą reżyserię siedmiu odcinków The Crown (1. i 2. sezon), a wątki monarchii podjął również w miniserialu Katarzyna Wielka.

Chcę wprowadzić widza do wewnątrz zapierającego dech w piersiach ciągu wydarzeń, który doprowadził do wywiadu z księciem Andrzejem, opowiedzieć o poszukiwaniu odpowiedzi w świecie spekulacji i różnych wspomnień. To film o władzy, przywilejach i zmiennych perspektywach oraz o tym, jak – czy to w lśniących pałacach, czy w nowoczesnych newsroomach – oceniamy, co jest prawdą.

skomentował reżyser, opowiadając o Scoop.

Netflix przypomni słynny wywiad BBC, który był jednym z kluczowych momentów kryzysu wizerunkowego rodziny królewskiej. W filmie Scoop dziennikarkę, która przeprowadziła wywiad z royalsem, zagra Gillian Anderson. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →