fot. Antonio Perez / Getty Images

R. Kelly spędzi 25 lat w więzieniu? Tego domaga się prokuratura


10 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Prokuratura federalna chce, by R. Kelly spędził ćwierć wieku w więzieniu. Jednym z powodów tak wysokiej kary jest brak okazania skruchy przez gwiazdora.

Autorowi I Believe I Can Fly grozi kara do dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności

Serwis Rap-up donosi o najnowszych ustaleniach w sprawie R. Kelly’ego. Prokuratura federalna wnioskuje, by autor I Believe I Can Fly został skazany na dwadzieścia pięć lat. Decyzja ma być podyktowana „dekadami przestępstw” oraz „bezdusznym lekceważeniem bardzo realnych skutków, jakie jego zbrodnie wywarły na ofiary”.

Zobacz: R. Kelly trafi do więzienia. Artystę uznano za winnego przestępstw seksualnych i handlu ludźmi

Prokuratura zdecydowała również, by ukarać wokalistę grzywną. Jej wysokość wyniesie od pięćdziesięciu do dwustu pięćdziesięciu tysięcy dolarów.

Wydaje się, że dziesięciolecia przestępstw popełnianych przez oskarżonego były napędzane narcyzmem i przekonaniem, że jego talent muzyczny zwalnia go z konieczności dostosowania swojego zachowania – niezależnie od tego, jak drapieżne, szkodliwe, upokarzające lub obraźliwe dla innych – do rygorów prawa.

Mówiąc prościej, przestępstwa oskarżonego były wyrachowane, metodyczne i stanowiły część długotrwałego schematu polegającego na wykorzystywaniu jego pozycji jako osoby muzycznej o wielkiej sławie i rozbudowanej sieci kontaktów w celu uzyskania dostępu do nastolatków, z których wielu było szczególnie podatnych na wpływy. Następnie wykorzystywania ich dla własnej korzyści osobistej i zaspokojenia seksualnego.

Rząd nie ma wątpliwości, że gdyby oskarżony miał możliwość ponownego popełnienia przestępstwa, zrobiłby to. Stanowi on poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Jego działania były bezczelne, manipulacyjne, kontrolujące i wymuszające. Nie okazał skruchy ani szacunku dla prawa.

– twierdzi prokuratura

Prawniczka artysty, Jennifer Bonjean, odniosła się do decyzji prokuratury. Twierdzi, że jej klient powinien spędzić w więzieniu mniej niż czternaście lat. R. Kelly usłyszy wyrok w środę 29 czerwca. Proces jest pokłosiem wieloletnich oskarżeń wobec muzyka, który miał wykorzystywać seksualnie młode kobiety.

r. kelly
R. Kelly, fot. Antonio Perez / Getty Images

Prokuratura federalna chce, by R. Kelly spędził ćwierć wieku w więzieniu. Jednym z powodów tak wysokiej kary jest brak okazania skruchy przez gwiazdora. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Autorowi I Believe I […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →