Przyszłoroczne rozdanie Oscarów i nagród BAFTA przełożone z powodu pandemii koronawirusa

Podziel się newsem:

Przełożenie terminów rozdania najważniejszych amerykańskich i brytyjskich nagród filmowych spowodowane jest zawieszeniem prac nad większością i filmów i zamknięciem kin w wyniku pandemii.

Reklama

Rozdanie nagród BAFTA 2021 przełożone

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, która co roku przyznaje nagrody BAFTA, podjęła decyzję o przełożeniu przyszłorocznej ceremonii o prawie 2 miesiące. 74. gala wręczenia statuetek odbędzie się 11 kwietnia 2021 roku. W komunikacie organizatorów, przytaczanym przez Variety, możemy przeczytać:

Zmiana względem wcześniej ogłoszonej daty (14 lutego) uwzględnia wpływ globalnej pandemii i będzie związana z dłuższym okresem kwalifikowalności. Więcej szczegółów dotyczących ceremonii zostanie ogłoszone w dalszej części roku

rozdanie nagród bafta 2021 przełożone

Oscary 2021 ze zmienioną datą, po raz czwarty w historii

Również Oscary w przyszłym roku odbędą się w innym terminie. Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zostaną przyznane 25 kwietnia 2021 roku, czyli dwa tygodnie po nagrodach BAFTA. Początkowo gala miała się odbyć 28 lutego. Będzie to już 93. osłona wydarzenia.

W przeszłości, ceremonia Oscarów była przekładana trzykrotnie – w 1938 roku, z powodu katastrofalnej w skutkach powodzi, która nawiedziła Los Angeles, w 1968 roku, po śmierci Martina Luthera Kinga Jr. oraz w 1981 roku, po próbie morderstwa ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Ronalda Reagana.

W związku z pandemią koronawirusa zmieniły się także zasady przyznawania nagród przez Akademię, o czym pisaliśmy tutaj.

oscary 2021 przełożone

Przełożenie terminów rozdania najważniejszych amerykańskich i brytyjskich nagród filmowych spowodowane jest zawieszeniem prac nad większością i filmów i zamknięciem kin w wyniku pandemii. Rozdanie nagród BAFTA 2021 przełożone Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, która co roku przyznaje nagrody BAFTA, podjęła decyzję o przełożeniu przyszłorocznej ceremonii o prawie 2 miesiące. 74. gala wręczenia statuetek odbędzie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.