Poznaliśmy nowe zasady przyznawania Oscarów! Sprawdźcie, co się zmieniło


29 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła zmiany w regulaminie dotyczące 93. edycji wręczenia Oscarów. Nowe regulacje podyktowane są obecną sytuacją na świecie, spowodowaną pandemią koronawirusa.

Oscary otwierają się na VOD

W związku z zamknięciem kin spowodowanym pandemią koronawirusa Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej podjęła decyzję o wprowadzeniu rewolucyjnych zmian dotyczących 93. edycji wręczenia Oscarów.

Otóż, w tym roku o Oscary powalczą także filmy, które ze względu na koronawirusa nie trafiły do kin. Obecnie, aby film był w ogóle brany pod uwagę w oscarowym wyścigu, musiał być pokazywany na srebrnym ekranie przez siedem dni z rzędu.

Warunkiem przystąpienia do Oscarów będzie udostępnienie obrazu na specjalnej platformie Akademii w ciągu 60 dni od dnia premiery. W związku uruchomieniem platformy streamingowej, Akademia w przyszłym roku zrezygnuje także z przeglądówek na DVD, na rzecz powyższej platformy.

W momencie, gdy sytuacja na świecie zostanie chociaż częściowo opanowana i otwarcie kin będzie bezpieczne, Akademia zawiesi powyższe zmiany.

oscary 2020 z wegańskim menu

Małe, ale ważne zmiany

Jednak powyższe zmiany nie są jedynymi na jakie się zdecydowano. Akademia postanowiła zrezygnować z osobnych kategorii za Najlepszy Dźwięk (Sound Mixing) oraz Najlepszy Montaż Dźwięku i połączyła je w jedną. Decyzja ta jednak nie jest zaskoczeniem, ponieważ od lat, w tych kategoriach wygrywał zazwyczaj jeden film.

Ponadto, aby film był w ogóle brany pod uwagę w tej kategorii, jego ścieżka dźwiękowa musi składać się w 60% z muzyki przygotowanej na potrzeby danego filmu.

Zmiany dotyczą także nagrody przyznawanej za najlepszy film nieanglojęzyczny. Od dziś uprawnieni do głosowania członkowie Akademii mogą brać udział w procesie wyłaniania kandydatów. Do tej pory wszyscy członkowie głosowali na zwycięzcę spośród pięciu nominowanych tytułów. Natomiast pierwsze etapy zarezerwowane były dla specjalnej komisji.

93. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w Los Angeles 28 lutego 2021 roku.


Polska branża kulturalno-rozrywkowa zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy

Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymy

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła zmiany w regulaminie dotyczące 93. edycji wręczenia Oscarów. Nowe regulacje podyktowane są obecną sytuacją na świecie, spowodowaną pandemią koronawirusa. Oscary otwierają się na VOD W związku z zamknięciem kin spowodowanym pandemią koronawirusa Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej podjęła decyzję o wprowadzeniu rewolucyjnych zmian dotyczących 93. edycji wręczenia Oscarów. Otóż, w […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.