Oscary 2020 będą bardziej eko – wegańskie menu i brak plastikowych butelek

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Członkowie Akademii Filmowej postanowili wprowadzić zmiany, dzięki którym gala rozdania Oscarów będzie mniej szkodliwa dla środowiska.

W nocy z 9 na 10 lutego odbędzie się gala rozdania najważniejszych nagród filmowych. W czasie, gdy coraz głośniej mówi się o kwestiach ekologii, również Akademia Filmowa postanowiła wprowadzić zmiany, które zmniejszą negatywny wpływ na nasze środowisko.

Ekologiczne rozwiązania podczas gali rozdania Oscarów

Jedna ze zmian dotyczy menu obiadu dla nominowanych, podczas którego zaserwowane zostaną wyłącznie dania z roślinnych składników. Taka sama zasada będzie wprowadzona podczas samej gali w Dolby Theatre w Hollywood. Mięso będzie można zjeść jedynie podczas imprezy The Governors Ball, która co roku odbywa się po gali. Jednak dania mięsne będą stanowić jedynie 30 % całego menu.

Dodatkowo, organizatorzy zapewniają, że ze wszystkich wydarzeń związanych z Oscarami wyeliminują jednorazowe plastikowe butelki.

Wspieranie planety jest bardzo ważnym tematem dla wszystkich członków Akademii. Przez ostatnią dekadę dążyliśmy, do zmniejszenia śladu węglowego, jaki po sobie zostawiamy. Kontynuujemy rozszerzanie naszego planu zrównoważonego rozwoju, a ostatecznym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

oscary 2020 wegańskie menu

Przypominamy, że w tym roku szansę na Oscara ma film Boże Ciało Jana Komasy. Trzymamy kciuki!

Zobaczcie także: Oscary 2020 – nominacje

Członkowie Akademii Filmowej postanowili wprowadzić zmiany, dzięki którym gala rozdania Oscarów będzie mniej szkodliwa dla środowiska. W nocy z 9 na 10 lutego odbędzie się gala rozdania najważniejszych nagród filmowych. W czasie, gdy coraz głośniej mówi się o kwestiach ekologii, również Akademia Filmowa postanowiła wprowadzić zmiany, które zmniejszą negatywny wpływ na nasze środowisko. Ekologiczne rozwiązania […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: