fot. Netflix

Produkcja szóstego sezonu „The Crown” zostanie wstrzymana


09 września 2022

Podziel się newsem:

Peter Morgan, scenarzysta netfliksowego serialu The Crown zapowiedział, że produkcja szóstego sezonu zostanie na jakiś czas wstrzymana. Co zatem przed nami?

The Crown wstrzymuje produkcję

Scenarzysta i współtwórca serialu The Crown Peter Morgan zapowiedział już, że w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II prace nad szóstym sezonem zostaną tymczasowo wstrzymane.

The Crown jest laurką dla królowej Elżbiety II. Nie mam nic więcej do dodania. W ciszy i na spokojnie oddaję hołd królowej. Wkrótce, z szacunku do Elżbiety II, przerwiemy prace na planie

– napisał.

Warto przy okazji przypomnieć słowa innego współtwórcy i reżysera serialu, Stephena Daldry’ego. Tak mówił on w 2016 roku, kiedy produkcja debiutowała na Netflixie.

Nikt z nas nie wie, kiedy nadejdzie moment jej śmierci, ale odpowiednim zachowaniem byłoby wtedy wstrzymanie produkcji, aby oddać hołd i odpowiednio uhonorować Królową. Jest ona postacią globalną, niesamowitą kobietą i byłby to jedyny słuszny krok w takiej sytuacji. Gdybyśmy zrobili inaczej, ludzie byliby wściekli.

Sprawdź także: Władca Pierścieni walczy z rasizmem. Twórcy wydali oświadczenie. Głos zabrali również aktorzy z filmowej trylogii

The Crown – rodzina królewska z bliska

The Crown przedstawia losy królowej Elżbiety II oraz rodziny królewskiej na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Znakiem rozpoznawczym serialu jest zmiana obsady, co ma miejsce co dwa sezony. Zabieg ten ma lepiej oddać starzenie się bohaterów. W pierwszym i drugim sezonie Elżbietę II zagrała Claire Foy. Serial objął wówczas lata 1947-1964, a więc przedstawił między innymi ślub Elżbiety z księciem Filipem, zerwanie zaręczyn księżnej Małgorzaty z Peterem Townsendem, kryzys sueski czy narodziny księcia Edwarda.

W trzecim i czwartym sezonie, na serialowym tronie zasiadała Olivia Colman, a na ekranie zobaczyliśmy wydarzenia z lat 1964-1990, kiedy to premierami Wielkiej Brytanii byli Harold Wilson i Margaret Thatcher. Serial nie ominął oczywiście postaci księcia Karola, księżnej Diany i Camilii Shand. W nadchodzącej, piątej odsłonie The Crown królową Elżbietę II zagra Imelda Staunton. W serialu prawdopodobnie zobaczymy takie wydarzenia, jak pożar zamku Windsor, rozwód Karola i Diany czy śmierć księżnej. Piąty sezon ukaże się w listopadzie.

Peter Morgan, scenarzysta netfliksowego serialu The Crown zapowiedział, że produkcja szóstego sezonu zostanie na jakiś czas wstrzymana. Co zatem przed nami? Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →