fot. Netflix

Emma Corrin: „Oscary powinny być neutralne płciowo”


25 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gwiazdy The Crown Emma Corrin, które używają zaimków oni/ich, uważają, że kategorie oscarowe nie powinny być rozdzielane między aktorów i aktorki oraz należy złączyć je w jedną.

Emma Corrin o Oscarach

Emma Corrin identyfikują się jako osoby niebinarne i używają zaimków oni/ich. Gwiazdy The Crown uważają, że podział kategorii oscarowych na role męskie i damskie nie ma sensu. Według nich Akademia Filmowa powinna złączyć je w jedną.

Czekam na przyszłość, w której się to wydarzy. Nie uważam, żeby w tym momencie kategorie były wystarczająco inkluzywne. Chodzi po prostu o to, aby każdy miał możliwość bycia zauważonym i odpowiednio reprezentowanym. Obecnie ciężko mi jest być osobą niebinarną, jednocześnie otrzymując nominacje w kategoriach żeńskich. Naprawdę musimy być aż tak konkretni? Jakie znaczenie ma to, że jest się nominowanym za rolę męską czy żeńską? Można prowadzić dyskusje o nagrodach czy reprezentacji, ale naprawdę powinniśmy skupić się na faktycznej reprezentacji w produkcjach dla osób niebinarnych, queerowych czy trans. Uważam, że to by naprawdę wiele zmieniło

– mówili Emma Corrin w wywiadzie dla BBC News.

Takie zmiany zaszły już w materii filmowych kategorii. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie zrezygnował z podziału kategorii na męskie i żeńskie, przyznając po prostu statuetki za występy pierwszoplanowe i drugoplanowe. Podobny krok podjęto w kwestii muzycznych BRIT Awards, gdzie od minionej gali przyznawane są statuetki we wspólnych kategoriach.

Emma Corrin podbijają ekrany

Emma Corrin zasłynęli rolą w serialu The Crown, do którego obsady dołączyli w czwartym sezonie. Wcielili się w postać księżnej Diany Spencer. Za ten występ otrzymali Złotego Globa oraz nominację do Emmy. W tym roku wystąpili już w filmie My Policeman z Harrym Stylesem. Z kolei już 2 grudnia na Netfliksie pojawi się obraz Kochanek Lady Chatterley, gdzie Emma Corrin zagrają główną rolę. W produkcji Laure de Clermont-Tonnerre, znudzona życiem i rozczarowana mężem lady Chatterley, wdaje się w romans z gajowym zatrudnionym w jej posiadłości.

Kochanek Lady Chatterley – zwiastun

Gwiazdy The Crown Emma Corrin, które używają zaimków oni/ich, uważają, że kategorie oscarowe nie powinny być rozdzielane między aktorów i aktorki oraz należy złączyć je w jedną. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →