„Proceder” po pierwszych pokazach na Festiwalu Filmowym w Gdyni


27 września 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Proceder, czyli film przedstawiający historię rapera Tomasza Chady trafi do kin w całej Polsce 15 listopada. Przedpremierowo można było go zobaczyć podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Zobaczcie oficjalny plakat.

Proceder – opis filmu

Proceder to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Proceder – oficjalny plakat

proceder plakat filmu

W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn.

Proceder – zobacz zwiastun filmu

Proceder na najważniejszych polskich festiwalach filmowych

Film był wyświetlany przedpremierowo podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie zebrał bardzo dobre recenzje. Proceder docenili także selekcjonerzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Dzieło braci Węgrzyn znalazło się wśród 15-stu filmów w Międzynarodowym Konkursie Głównym, jako jedyna polskojęzyczna produkcja w zestawieniu.


Upamiętnić zmarłego rapera postanowił także producent RX, który na swoim Instagramie wrzucił filmik przedstawiający proces malowania wizerunku Chady na ciężarówce.

Takie cudo już niedługo będziecie mogli podziwiać na drogach oraz zlotach w całej Europie!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: