Proceder – film o Tomaszu Chadzie z nominacją do Złotych Lwów

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Proceder, czyli film biograficzny o zmarłym w zeszłym roku raperze Chadzie ma trafić do kin jeszcze w tym roku. A już teraz wiadomo, że produkcja powalczy o nagrodę Złote Lwy.

Proceder – film biograficzny o Tomaszu Chadzie

Film Proceder opowiadać będzie historię przedstawiciela warszawskiej sceny hip-hopowej – Tomasza Chady. Raper w marcu ubiegłego roku odebrał sobie życie.

Produkcja w reżyserii Michała Węgrzyna ma trafić do kin jesienią tego roku. W roli warszawskiego rapera zobaczymy Piotra Witkowskiego, znanego z takich filmów jak: Kamerdyner czy Dywizjon 303. Historia Prawdziwa.

W pozostałych rolach wystąpią m. in.: Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Agnieszka Więdłocha, oraz raperzy – Kali, Bajorson i Zbuku.

Proceder z nominacją do Złotych Lwów

Jeszcze przed oficjalną premierą Proceder doczekał się pierwszego sukcesu.

Film zakwalifikował się do Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie powalczy o Złote Lwy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-21 września.

Tak o tym wyróżnieniu napisał RX, producent , który współpracował z Chadą:

Rzadko brakuje mi słów, żeby wyrazić to co czuję – to jest właśnie taki moment. Dziś dostaliśmy oficjalnie informację – „PROCEDER” zawalczy o Złote Lwy! Jesteśmy w finałowej 16-ce na kultowym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Gratuluję, ale przede wszystkim od siebie – DZIĘKUJĘ całej ekipie, wszystkim zaangażowanym w projekt. Jestem wzruszony!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: