Poznański Animator festiwalem, który wybiera filmy do Oscarów!


06 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Animator obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. Jubileusz będzie tym bardziej udany, że festiwal uzyskał status imprezy kwalifikującej do Oscarów.

Animator to jedna z trzech imprez dotykających kinematografii w naszym kraju, która uzyskała możliwość wyboru kandydatów do Oscarów. Dzięki temu zwycięzca Złotego Pegaza ułatwi sobie drogę do nominacji jako Animowany Film Krótkometrażowy, ponieważ nie musi być wyświetlany w kinach. Oczywiście produkcja musi spełniać regulamin Amerykańskiej Akademii Filmowej.

animator

10. edycja poznańskiego konkursu odbędzie się w lipcu. Zgłoszenia są zbierane już od listopada, ale chętni mogą wysyłać swoje propozycje jeszcze do 20 lutego. Technika wykonania filmu jest dowolną formą animacji, a produkcje mogą być krótko i długometrażowe. Do tego wystarczy uzupełnić kartę zgłoszeniową i nadesłać film.

Pierwszy raz Animator odbył się w 2008 roku w ramach kulminacji obchodów 60-lecia Polskiej Animacji. Pojawiło się na nim ponad 300 filmów z całego globu. Co roku pojawia się na nim także wielu międzynarodowych gości jak Mariola Brillowska, John R. Dilworth, Eric Goldberg, Yoram Gross, Bracia Quay, czy Raoul Servais. Za cel festiwal obrał sobie prezentacje i popularyzacje artystycznego kina animowanego. Oprócz konkursu, w ofercie znajdziemy także spotkania z twórcami, warsztaty i specjalny program Animator Dla Dzieci.

Animator obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. Jubileusz będzie tym bardziej udany, że festiwal uzyskał status imprezy kwalifikującej do Oscarów. Animator to jedna z trzech imprez dotykających kinematografii w naszym kraju, która uzyskała możliwość wyboru kandydatów do Oscarów. Dzięki temu zwycięzca Złotego Pegaza ułatwi sobie drogę do nominacji jako Animowany Film Krótkometrażowy, ponieważ nie musi […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →