Poznaliśmy nowe zasady przyznawania Oscarów! Sprawdźcie, co się zmieniło
Obserwuj nas na instagramie:
Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła zmiany w regulaminie dotyczące 93. edycji wręczenia Oscarów. Nowe regulacje podyktowane są obecną sytuacją na świecie, spowodowaną pandemią koronawirusa.
Oscary otwierają się na VOD
W związku z zamknięciem kin spowodowanym pandemią koronawirusa Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej podjęła decyzję o wprowadzeniu rewolucyjnych zmian dotyczących 93. edycji wręczenia Oscarów.
Otóż, w tym roku o Oscary powalczą także filmy, które ze względu na koronawirusa nie trafiły do kin. Obecnie, aby film był w ogóle brany pod uwagę w oscarowym wyścigu, musiał być pokazywany na srebrnym ekranie przez siedem dni z rzędu.
Warunkiem przystąpienia do Oscarów będzie udostępnienie obrazu na specjalnej platformie Akademii w ciągu 60 dni od dnia premiery. W związku uruchomieniem platformy streamingowej, Akademia w przyszłym roku zrezygnuje także z przeglądówek na DVD, na rzecz powyższej platformy.
W momencie, gdy sytuacja na świecie zostanie chociaż częściowo opanowana i otwarcie kin będzie bezpieczne, Akademia zawiesi powyższe zmiany.
Małe, ale ważne zmiany
Jednak powyższe zmiany nie są jedynymi na jakie się zdecydowano. Akademia postanowiła zrezygnować z osobnych kategorii za Najlepszy Dźwięk (Sound Mixing) oraz Najlepszy Montaż Dźwięku i połączyła je w jedną. Decyzja ta jednak nie jest zaskoczeniem, ponieważ od lat, w tych kategoriach wygrywał zazwyczaj jeden film.
Ponadto, aby film był w ogóle brany pod uwagę w tej kategorii, jego ścieżka dźwiękowa musi składać się w 60% z muzyki przygotowanej na potrzeby danego filmu.
Zmiany dotyczą także nagrody przyznawanej za najlepszy film nieanglojęzyczny. Od dziś uprawnieni do głosowania członkowie Akademii mogą brać udział w procesie wyłaniania kandydatów. Do tej pory wszyscy członkowie głosowali na zwycięzcę spośród pięciu nominowanych tytułów. Natomiast pierwsze etapy zarezerwowane były dla specjalnej komisji.
93. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w Los Angeles 28 lutego 2021 roku.
Polska branża kulturalno-rozrywkowa zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy
Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.
Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymy
Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła zmiany w regulaminie dotyczące 93. edycji wręczenia Oscarów. Nowe regulacje podyktowane są obecną sytuacją na świecie, spowodowaną pandemią koronawirusa. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]
Obserwuj nas na instagramie: