Posłuchaj mashupu tematów ze Stranger Things i Twin Peaks


08 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Kiedy się nad tym zastanowić, wydaje się, że ten mashup po prostu musiał powstać. Właściwie, to połączenie jest aż zbyt oczywiste.

Nie trudno dostrzec, że Stranger Things oprócz odniesień do filmów sci-fi i horrorów z lat 80., wiele zawdzięcza też telewizyjnemu arcydziełu Davida Lyncha. To, co seriale łączy, to nie tylko tajemnicza atmosfera, ale też syntezatorowa ścieżka dźwiękowa. Angelo Badalementi, autor muzyki do Twin Peaks to niedościgniony mistrz, ale Kyle Dixon i Michael Stein z grupy S U R V I V E to jego całkiem godni następcy. Przekonamy się zresztą na festiwalu Unsound, na którym po raz pierwszy zagrają muzykę ze Stranger Things na żywo.

“Zakochałem się w Stranger Things od razu, gdy usłyszałem utwór tytułowy, a Laura’s Theme to moja ulubiona kompozycja do gry na syntezatorze” – mówi Prom Queen, autor “Stranger Peaks”, czyli mashupu muzyki z obu czołówek.

Efekt jest fajny, ale jak już zaznaczyliśmy we wstępie, chyba nazbyt oczywisty. Dlatego polecamy mashup, który może jest niedoskonały, ale dużo bardziej zaskakuje pomysłem. Nie tylko dlatego, że Britney Spears zawsze przypominała nam Laurę Palmer.

Sprawdź także:
Światowa premiera ścieżki do Stranger Things na Unsound!

Kiedy się nad tym zastanowić, wydaje się, że ten mashup po prostu musiał powstać. Właściwie, to połączenie jest aż zbyt oczywiste. Nie trudno dostrzec, że Stranger Things oprócz odniesień do filmów sci-fi i horrorów z lat 80., wiele zawdzięcza też telewizyjnemu arcydziełu Davida Lyncha. To, co seriale łączy, to nie tylko tajemnicza atmosfera, ale też […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →