fot. kadr z serialu „Twin Peaks”

LCD Soundsystem zagrali motyw z „Miasteczka Twin Peaks”. Hołd dla zmarłego kompozytora


15 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Angelo Badalamenti, który na stałe współpracował z Davidem Lynchem, zmarł 11 grudnia w wieku 85 lat. Zespół LCD Soundsystem postanowił oddać mu pamiętny hołd podczas koncertu.

Angelo Badalamenti: człowiek legenda

Muzyka amerykańskiego kompozytora jest bardzo charakterystyczna. Można kojarzyć ją przede wszystkim z filmów Lyncha: Blue Velvet, Mulholland Drive czy Prostej historii. Za motyw przewodni do kultowego serialu Miasteczko Twin Peaks Badalamenti dostał nagrodę Grammy. Oprócz z Lynchem pracował też m.in. z Jean-Pierre Jeunetem przy Bardzo długich zaręczynach i Mieście zaginionych dzieci. Pisał także piosenki dla Niny Simone, Marianne Faithfull i Davida Bowiego. W 1992 roku skomponował natomiast motyw przewodni otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

Pożegnanie i hołd dla kompozytora

Śmierć Angelo Badalamentiego, choć wcale nie nagła, poruszyła fanów kina i muzyki. Wybrzmiała tym mocniej, że w tym roku już raz żegnaliśmy ważną dla uniwersum Twin Peaks postać. Chodzi o zmarłą w czerwcu Julee Cruise, wokalistkę, której głos słychać na ścieżce dźwiękowej do serialu. Podobnie jak wtedy, tym razem także swoje pożegnanie opublikował David Lynch, który zrobił to w ramach swojej internetowej serii Weather Report. Badalamentiego żegnało zresztą wiele osób i znanych osobistości. Na przykład James Murphy, który postanowił odegrać słynny motyw przewodni z Miasteczka Twin Peaks podczas jednego ze swoich koncertów.

Kultowy motyw wpleciony w uwielbianą piosenkę

LCD Soundsystem rezydują ostatnio w nowojorskim klubie Brooklyn Steel, gdzie mają zaplanowaną serię 20 występów. Podczas koncertu nr 17, który odbył się 13 grudnia, postanowili złożyć hołd Angelo Badalamentiemu. Podczas bisów James Murphy i jego muzycy wpletli utwór Falling (znany wszystkim właśnie jako motyw przewodni z Twin Peaks) w swoją piosenkę New York I Love You But You’re Bringing Me Down. Kiedy grali, na sali zapaliły się czerwone światła. Na ekranie za nimi pojawił się natomiast charakterystyczny, zygzakowaty wzór, który pamiętać można z serialowego czerwonego pokoju.

Angelo Badalamenti, który na stałe współpracował z Davidem Lynchem, zmarł 11 grudnia w wieku 85 lat. Zespół LCD Soundsystem postanowił oddać mu pamiętny hołd podczas koncertu. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →