Popek ogłoszony “Najdzikszym raperem na świecie”


04 grudnia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Powiedzenie “taniec, kobiety i śpiew” w odniesieniu do Popka jest bardzo adekwatne. Raper jest głównym bohaterem premierowego odcinka programu Gangsta Rap International. Zobaczcie sami!

Popek – Najdzikszy raper na świecie

Popek to bez wątpienia najbardziej kolorowa i charakterystyczna postać na polskiej scenie muzycznej. Tatuaże na całym ciele, gałkach ocznych, a także skaryfikacje to jego znak rozpoznawczy. Nie powinien więc dziwić fakt, że Popek zainteresował swoją osobą zagraniczne media.

Pytanie tylko, czemu dopiero teraz? W momencie, gdy tak naprawdę skończył się największy hajp na byłego reprezentanta Firmy i Gangu Albanii. Bardzo możliwe, że miało to związek z europejskim nakazem aresztowania rapera. Popek w związku z tą sprawą przebywał w Wielkiej Brytanii, gdzie powstała spora część jego muzyki. Dopiero po uchyleniu wyroku w 2016 roku mógł wrócić do Polski. Warto też przypomnieć, że odbył on w przeszłości wyrok 7 lat pozbawienia wolności. W 2018 roku muzyk pojawił się w popularnym programie Taniec z Gwiazdami, gdzie odpadł dopiero w półfinałowym odcinku. Ale Popek to przede wszystkim muzyka i kontrowersje.

Popek, prywatnie Paweł Mikołajuw na polskiej scenie muzycznej aktywny jest od 2001 roku, kiedy to dołączył do krakowskiego składu Firma, z którym wydał 5 pełnoprawnych albumów. Wydał także 5 solowych krążków. Najpopularniejsze z nich to Monster, który osiągnął status Złotej Płyty w Polsce, Czechach i Słowacji oraz Król Albanii, który jako jeden z nielicznych albumów hip-hopowych ma status Platynowej Płyty.

popek

Raper był również członkiem jednej z najbardziej wpływowych supergrup ostatnich lat, czyli Gangu Albanii, który współtworzył razem z Borixonem i Rozbójnikiem Alibabą znanym także jako Robert M. Supergrupa ma na swoim koncie dwie płyty, z których pierwsza – Królowie życia ma status Diamentowej, a druga – Ciężki gnój, podwójnej Platyny.

Na przestrzeni lat znacząco zmienił się jego styl muzyczny. Z ulicznych bitów przeniósł się najpierw na trapowe podkłady, by potem tworzyć muzykę pod bity rodem z disco-polo, dubstepu czy EDM.

Popek bohaterem programu Gangsta Rap International

Tak jak wspomniałem wyżej, Popek to także kontrowersje i to właśnie dzięki nim wyrobił sobie swoją pozycję w środowisku. 3 grudnia w sieci pojawił się pierwszy odcinek programu Gangsta Rap International. Gospodarz programu odwiedził samozwańczego Króla Albanii w Polsce i spędził z nim kilka dni.

W 17-minutowym materiale raper opowiedział o swojej twórczości, odwiecznych problemach z narkotykami, dwóch śpiączkach i zamiłowaniu do broni palnej. Przez twórców dokumentu raper został ogłoszony “najdzikszym na świecie“. Szkoda tylko, że Polska po raz kolejny została pokazana jako kraj zabity dechami.

Dorastając w przestępczym półświatku, Popek zdobył sławę z zespołem Firma, a później rozpoczął długą i udaną karierę solową. Bardziej niż z muzyki znany jest z innym przedsięwzięć m.in ze zrobienia sobie skaryfikacji na twarzy czy wytatuowaniu oczu. 

Opis pod filmem

The World’s Wildest Rapper | Gangsta Rap International – Poland

Obejrzyjcie pierwszy odcinek programu Gangsta Rap International z Popkiem w roli głównej:

Powiedzenie “taniec, kobiety i śpiew” w odniesieniu do Popka jest bardzo adekwatne. Raper jest głównym bohaterem premierowego odcinka programu Gangsta Rap International. Zobaczcie sami! Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →