Popek ogłoszony “Najdzikszym raperem na świecie”


04 grudnia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Powiedzenie “taniec, kobiety i śpiew” w odniesieniu do Popka jest bardzo adekwatne. Raper jest głównym bohaterem premierowego odcinka programu Gangsta Rap International. Zobaczcie sami!

Popek – Najdzikszy raper na świecie

Popek to bez wątpienia najbardziej kolorowa i charakterystyczna postać na polskiej scenie muzycznej. Tatuaże na całym ciele, gałkach ocznych, a także skaryfikacje to jego znak rozpoznawczy. Nie powinien więc dziwić fakt, że Popek zainteresował swoją osobą zagraniczne media.

Pytanie tylko, czemu dopiero teraz? W momencie, gdy tak naprawdę skończył się największy hajp na byłego reprezentanta Firmy i Gangu Albanii. Bardzo możliwe, że miało to związek z europejskim nakazem aresztowania rapera. Popek w związku z tą sprawą przebywał w Wielkiej Brytanii, gdzie powstała spora część jego muzyki. Dopiero po uchyleniu wyroku w 2016 roku mógł wrócić do Polski. Warto też przypomnieć, że odbył on w przeszłości wyrok 7 lat pozbawienia wolności. W 2018 roku muzyk pojawił się w popularnym programie Taniec z Gwiazdami, gdzie odpadł dopiero w półfinałowym odcinku. Ale Popek to przede wszystkim muzyka i kontrowersje.

Popek, prywatnie Paweł Mikołajuw na polskiej scenie muzycznej aktywny jest od 2001 roku, kiedy to dołączył do krakowskiego składu Firma, z którym wydał 5 pełnoprawnych albumów. Wydał także 5 solowych krążków. Najpopularniejsze z nich to Monster, który osiągnął status Złotej Płyty w Polsce, Czechach i Słowacji oraz Król Albanii, który jako jeden z nielicznych albumów hip-hopowych ma status Platynowej Płyty.

popek

Raper był również członkiem jednej z najbardziej wpływowych supergrup ostatnich lat, czyli Gangu Albanii, który współtworzył razem z Borixonem i Rozbójnikiem Alibabą znanym także jako Robert M. Supergrupa ma na swoim koncie dwie płyty, z których pierwsza – Królowie życia ma status Diamentowej, a druga – Ciężki gnój, podwójnej Platyny.

Na przestrzeni lat znacząco zmienił się jego styl muzyczny. Z ulicznych bitów przeniósł się najpierw na trapowe podkłady, by potem tworzyć muzykę pod bity rodem z disco-polo, dubstepu czy EDM.

Popek bohaterem programu Gangsta Rap International

Tak jak wspomniałem wyżej, Popek to także kontrowersje i to właśnie dzięki nim wyrobił sobie swoją pozycję w środowisku. 3 grudnia w sieci pojawił się pierwszy odcinek programu Gangsta Rap International. Gospodarz programu odwiedził samozwańczego Króla Albanii w Polsce i spędził z nim kilka dni.

W 17-minutowym materiale raper opowiedział o swojej twórczości, odwiecznych problemach z narkotykami, dwóch śpiączkach i zamiłowaniu do broni palnej. Przez twórców dokumentu raper został ogłoszony “najdzikszym na świecie“. Szkoda tylko, że Polska po raz kolejny została pokazana jako kraj zabity dechami.

Dorastając w przestępczym półświatku, Popek zdobył sławę z zespołem Firma, a później rozpoczął długą i udaną karierę solową. Bardziej niż z muzyki znany jest z innym przedsięwzięć m.in ze zrobienia sobie skaryfikacji na twarzy czy wytatuowaniu oczu. 

Opis pod filmem

The World’s Wildest Rapper | Gangsta Rap International – Poland

Obejrzyjcie pierwszy odcinek programu Gangsta Rap International z Popkiem w roli głównej:

Powiedzenie “taniec, kobiety i śpiew” w odniesieniu do Popka jest bardzo adekwatne. Raper jest głównym bohaterem premierowego odcinka programu Gangsta Rap International. Zobaczcie sami! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →