kadr z teledysku „71"

Ponad rok temu zmarł Ten Preston. Spacerange wspomina o pośmiertnej płycie rapera

Podziel się newsem:

W zeszłym roku zmarł Ten Preston. W rocznicę śmierci wytwórnia spacerange (dawniej chillwagon) poinformowała, jak wygląda sytuacja z publikacją pośmiertnej płyty rapera.

Spacerange wspomina Prestona w pierwszą rocznicę śmierci

Wczoraj minął rok, odkąd zmarł Ten Preston. Serwis Glamrap donosi, że wytwórnia spacerange opublikowała specjalne oświadczenie dotyczące pośmiertnego wydawnictwa rapera, które zostało zapowiedziane latem zeszłego roku.

Zobacz: Dlaczego spacerange, a nie chillwagon? Twórcy odpowiadają w instagramowym Q&A

Dziś nasze myśli krążą wokół wspaniałego artysty, z którym jeszcze niedawno mieliśmy zaszczyt współpracować. W pierwszą rocznicę śmierci Maćka, chcielibyśmy oddać cześć jego pamięci i złożyć kondolencje jego najbliższym. Wciąż czekamy na możliwość publikacji płyty Prestona. Gdy tylko pojawi się na to szansa, niezwłocznie Was poinformujemy. Jako wytwórnia nie mamy wpływu na obecną sytuację.

– czytamy

Do tej pory nie podano do informacji publicznej przyczyny śmierci Prestona. Policja wykluczyła udział osób trzecich.

Jeden z singli dostępny jest od prawie roku

3 sierpnia 2021 chillwagon poinformował słuchaczy o planach wydania pośmiertnego krążka Prestona, zatytułowanego Cherubin. Choć materiał jeszcze się nie ukazał, w sieci dostępny jest singiel 71 z gościnnym udziałem Sitka. Utwór został opublikowany na YouTubie 19 sierpnia, a za jego produkcję odpowiada lil aloes. Od premiery klip obejrzano ponad dwa miliony razy.

3 sierpnia to ważna data dla chillwagonu. Właśnie tego dnia w 2019 roku miał miejsce finał pierwszej edycji #chillwagonchallenge, który odbył się na Polish Hip-Hop Festiwalu w Płocku. Jednym z finalistów tej edycji naszego challenge’u był tragicznie zmarły Ten Preston. Nieprzypadkowo postanowiliśmy wspomnieć Maćka właśnie dziś, ponieważ ta data i pierwszy występ na dużej scenie były dla niego przełomowym momentem, o czym wielokrotnie wspominał nam i swoim najbliższym.
Wraz z rodziną i przyjaciółmi Prestona robimy wszystko co naszej mocy, aby album, który zostawił po sobie Maciek ujrzał światło dzienne jeszcze w tym roku. Chcemy oddać w Wasze ręce ostatnie, muzyczne dzieło Maćka w formie, która będzie jak najbardziej oddawała Jego wizję tego krążka. Preston zostawił po sobie praktycznie ukończony materiał oraz kilka przygotowanych wcześniej klipów, za które odpowiada JakubKameruj – człowiek, który był u boku Prestona od lat.

– zapewniała wówczas wytwórnia (pisownia oryginalna)

Ten Preston feat. Sitek – 71

W zeszłym roku zmarł Ten Preston. W rocznicę śmierci wytwórnia spacerange (dawniej chillwagon) poinformowała, jak wygląda sytuacja z publikacją pośmiertnej płyty rapera. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →