kadr z klipu do utworu "@" chillwagonu

Chillwagon zmienia nazwę. Od teraz to SpaceRange


21 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Borixon, właściciel chillwagonu podjął decyzję o zmianie nazwy na SpaceRange. Za pośrednictwem social mediów label tłumaczy powód zmiany. Sprawdź szczegóły.

Chillwagon to za mało. Borixon poszerza zakres działań

Zmiana nazwy marki chillwagon nastąpiła bardzo niespodziewanie. Niezapowiedzianie nazwę zmienił bowiem profil instagramowy grupy oraz ich oficjalna strona, a nowe logo pojawiło się także na fanpage’u facebookowym. Wątpliwości związane z tym zdarzeniem szybko rozwiały kolejne grafiki pojawiające się na obu profilach w social mediach. Według informacji pojawiających się na rzeczonych grafikach label chce poszerzyć zakres swojej działalności, a zmiana nazwy ma na celu zapobiegnięcie kojarzenia się wyłącznie z zespołem. Według zapewnień SpaceRange ma zamiar poszukiwać nowych artystów i wprowadzać ich na rynek. Artyści, których reprezentuje wytwórnia to: Borixon, Kizo, ZetHa, Qry, ReTo, olsza kumpel, oraz zespół chillwagon, do którego należą wszyscy wyżej wymienieni + kilku innych artystów związanych kontraktem z innymi labelami m.in. Żabson.

Logotypy SpaceRange

Grafiki tłumaczące powód zmiany nazwy z chillwagon na SpaceRange

Moda na chillwagon

Grupa chillwagon od początku swojego istnienia w zasadzie okazała się wielkim sukcesem. Od 2019 roku zanotowali aż platynowych płyt. Za single @ (potrójna platyna), Jeden Jeden, Jolka (trailer), Rower (trailer), Squo, Ziarnko do ziarnka, Jumper, a także swój debiutancki album zatytułowany również chillwagon. Gdyby doliczyć również złote płyty, oraz wszystkie osiągnięcia raperów związanych z zespołem (tu szczególnie wyróżnia się Kizo), ekipa założona przez Borixona wyrasta na jedną z najbardziej utytułowanych w historii polskiej muzyki. Można więc oczekiwać, że projekt SpaceRange odciśnie znaczne piętno na polskiej scenie rapowej.

Borixon, właściciel chillwagonu podjął decyzję o zmianie nazwy na SpaceRange. Za pośrednictwem social mediów label tłumaczy powód zmiany. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Chillwagon to za mało. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →