„Wotum nieufności”, kadr z serialu, fot. The SnapShots Marcin Kontraktewicz

Polsat zekranizuje powieść Remigiusza Mroza – “Wotum nieufności”

Obserwuj nas na instagramie:

Ruszyły prace nad serialem Wotum nieufności na podstawie powieści Remigiusza Mroza. W głównych rolach zobaczymy Antoniego Pawlickiego i Katarzynę Dąbrowską. Sprawdźcie szczegóły.

Powstaje serial na podstawie powieści Wotum nieufności Remigiusza Mroza

Ruszyły prace nad nowym serialem Polsatu Wotum nieufności na podstawie powieści Remigiusza Mroza. W rolę marszałek Sejmu, Darii Seydy, kandydatki na urząd prezydenta Polski wcieli się Katarzyna Dąbrowska. Jej głównego przeciwnika, Patryka Hauera, zagra Antoni Pawlicki. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Zofię Wichłacz, Leszka Lichotę, Annę Mrozowską, Dorotę Kolak, Józefa Pawłowskiego, Olgierda Łukaszewicza, Daniela Olbrychskiego czy Piotra Głowackiego.

Po rezygnacji prezydenta RP Marszałek Sejmu Daria Seyda ma nadzieję, że zajmie jego miejsce. Głównym przeciwnikiem Darii w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer – wschodząca gwiazda prawicy. Dba o swój wizerunek w mediach i o swoją pozycję w partii. We wszelkich poczynaniach zawodowych wspiera go żona Milena (Zofia Wichłacz). Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy ten sam cel – odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

– czytamy w opisie produkcji
Powstaje serial na podstawie powieści Wotum nieufności Remigiusza Mroza
Wotum nieufności, kadr z serialu, fot. The SnapShots Marcin Kontraktewicz
Powstaje serial na podstawie powieści Wotum nieufności Remigiusza Mroza
Wotum nieufności, kadr z serialu, fot. The SnapShots Marcin Kontraktewicz

Za reżyserię serialu odpowiada Łukasz Palkowski, który pracował już wcześniej przy ekranizacjach książek Mroza Behawiorysty i Chyłki. Natomiast scenariusz to dzieło Wiktora Piątkowskiego i Joanny Kozłowskiej.

Produkcja najpierw trafi na platformę Polsat Box Go, a dopiero później zostanie wyemitowana w telewizji. Nie znamy jeszcze daty premiery, jednak jak zapowiada autor powieści, będzie to “szybciej, niż by można się spodziewać”.

To nie jedyna adaptacja dzieła Remigiusza Mroza, której możemy spodziewać się w niedalekim czasie. Niedawno Netflix zapowiedział powstanie 18 nowych polskich tytułów, wśród których znalazł się serial Detektyw Forst na podstawie powieści pisarza.

Ruszyły prace nad serialem Wotum nieufności na podstawie powieści Remigiusza Mroza. W głównych rolach zobaczymy Antoniego Pawlickiego i Katarzynę Dąbrowską. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →