Pocztówki dźwiękowe wracają. Relikt PRL-u w nowej formie


30 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Pocztówki dźwiękowe – obiekt retro-fascynacji i największe zagrożenie dla Twojej nowej wkładki w gramofonie. Wracają, ale nie są takie, jak myślisz…

Dzisiaj położenie igły na brudnej, niechronionej niczym od czynników zewnętrznych, wykonanej z podejrzanego plastiku pocztówki, to wyzwanie dla najbardziej odważnych.

Kiedyś, tłoczone głównie przez prywatne firmy, były powiewem zachodu – wydawano na nich zachodnie przeboje z pominięciem jakichkolwiek praw autorskich. Pocztówki dźwiękowe służyły też czasem jako pocztówki – w miejscowościach turystycznych można było nagrać pozdrowienia i wysłać plastikową płytę pocztą jak normalną kartkę.

Do pocztówki dźwiękowej wrócili niedawno Łona i Webber, który wydali w tym formacie limitowany singiel “Wyślij sobie pocztówkę”. Teraz relikt PRL-u chce reanimować Sony Music Poland. Związek z pierwowzorem jest jednak dość luźny.

Nowe pocztówki to po prostu… płyty kompaktowe, które można wręczyć na przykład na Walentynki. Wytwórnia Sony Music Poland chce sprzedać Wam w ten sposób składankę z romantycznymi hitami Whitney Houston, Franka Sinatry i Alicii Keys.

W środku każdej płyty będzie miejsca na dedykacje i życzenia, a całość będzie można zapakować w dołączoną kopertę i wysłać do kogoś, kogo nie lubicie. Wykorzystanie naszej retromanii w ten sposób jest po prostu rozczarowujące.

pocztówki dźwiękowe

fot. CC BY-SA 3.0, Tomasz Sienicki

Pocztówki dźwiękowe – obiekt retro-fascynacji i największe zagrożenie dla Twojej nowej wkładki w gramofonie. Wracają, ale nie są takie, jak myślisz… Dzisiaj położenie igły na brudnej, niechronionej niczym od czynników zewnętrznych, wykonanej z podejrzanego plastiku pocztówki, to wyzwanie dla najbardziej odważnych. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →