Kosmiczna muzyka z Akademii Pana Kleksa wreszcie na CD i winylu!


23 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Akademia Pana Kleksa to nie tylko pamiętne piosenki, ale też wyjątkowa muzyka ilustracyjna. Oryginalne taśmy udało się niedawno odnaleźć i zremasterować.

Mija trzydzieści lat od premiery dwuczęściowego filmu Krzysztofa Gradowskiego, który obejrzało ponad 14 milionów widzów. Do kanonu polskiej muzyki należą piosenki z Akademii Pana Kleksa, które od lat dostępne są na płytach, ale film wyróżnia się także wyjątkową ścieżką dźwiękową pełną kosmicznego disco i elektronicznych eksperymentów przeplatających się ze szlachetną orkiestrą smyczkową.

cd_051_akademia_pana_kleksa1-wpcf_571x566

Skomponował ją Andrzej Korzyński, a zarejestrowała czołówka polskich muzyków sesyjnych (Marek Stefankiewicz, Arkadiusz Żak, Winicjusz Chróst i inni) oraz muzyków orkiestrowych. “To gwiezdne eskapady w dyskotekowych rytmach, syntezatorowe miniatury i liryczne tematy zaaranżowane z rozmachem na orkiestrę” – pisze o płycie wydawca, GAD Records. Wytwórnia chętnie sięga po zapomniane i niedostępne płyty, by przywrócić należne im miejsce – jej nakładem ukazała się m.in. muzyka z serialu 07 zgłoś się oraz utwory z programu telewizyjnego Sonda.

Wszystkie nagrania zostały zremasterowane z oryginalnych taśm z sesji nagraniowych, jakie zachowały się w archiwum artysty. Dodatkowo utwory znane wcześniej z winylowej płyty Poltonu pojawiają się w odmiennych, filmowych wersjach.

Do płyty dołączono książeczkę pełną historii powstawania muzyki i związanych z tym przygód. Muzyka z Akademii Pana Kleksa zostanie wydana nakładem GAD Records już 25 listopada. Wydanie na winylu ukaże się w 2017 roku.

Akademia Pana Kleksa to nie tylko pamiętne piosenki, ale też wyjątkowa muzyka ilustracyjna. Oryginalne taśmy udało się niedawno odnaleźć i zremasterować. Mija trzydzieści lat od premiery dwuczęściowego filmu Krzysztofa Gradowskiego, który obejrzało ponad 14 milionów widzów. Do kanonu polskiej muzyki należą piosenki z Akademii Pana Kleksa, które od lat dostępne są na płytach, ale film […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →