Sprzedaż winyli wyprzedziła dystrybucję cyfrową!

Podziel się newsem:

Między 28 listopada, a 4 grudnia stała się rzecz niesamowita. Winyle wyprzedziły w sprzedaży dystrybucję cyfrową.

W zeszłym tygodniu obroty ze sprzedaży placków w Wielkiej Brytanii wyprzedziły sprzedaż cyfrową. Informacja została podana przez Entertainment Retailers Association. W 48 tygodniu 2016 roku na płyty winylowe wydano 2.4 milionów funtów, podczas gdy na pliki do pobrania tylko 2.1 miliona. W zeszłym roku takie porównanie wypadało bardzo blado dla fanów gramofonów, którzy przegrali w milionach 1.2 do 4.4.

Płyty winylowe

Wpływ na taką zmianę mógł mieć fakt zorganizowania w Wielkiej Brytanii Czarnego Piątku w sklepach z płytami. Włączyły się w niego także duże markety typu Sainsbury’s i Tesco. To kolejny dobry znak dla analogowych płyt. Od 8 lat ich sprzedaż w UK wzrastała regularnie, osiągając w 2015 roku liczbę ponad 2 milionów egzemplarzy.

W Polsce dobrych sklepów, które oferują płyty winylowe jest garstka. Oczywiście można je zamawiać przez internet lub kupować w sieciówkach, ale w najbliższych latach nie ma szans, żeby chociaż zbliżyć się do wyniku z Wysp.

Sprawdź także:
Kosmiczna muzyka z Akademii Pana Kleksa wreszcie na CD i winylu!

Między 28 listopada, a 4 grudnia stała się rzecz niesamowita. Winyle wyprzedziły w sprzedaży dystrybucję cyfrową. W zeszłym tygodniu obroty ze sprzedaży placków w Wielkiej Brytanii wyprzedziły sprzedaż cyfrową. Informacja została podana przez Entertainment Retailers Association. W 48 tygodniu 2016 roku na płyty winylowe wydano 2.4 milionów funtów, podczas gdy na pliki do pobrania tylko […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: