Plastikowa scena na festiwalu Glastonbury

Obserwuj nas na instagramie:

Podczas tegorocznej edycji jednego z największych festiwali muzycznych – Glastonbury, jedna ze scen zostanie stworzona w całości z plastikowych butelek.

Organizatorzy festiwalu Glastonbury w tym roku stawiają na ekologię! W marcu pisaliśmy o tym, że podczas tegorocznej edycji imprezy zakazane będą plastikowe butelki. Widzieliście, jak w poprzednich latach wyglądał teren, na którym odbywa się festiwal, po jego zakończeniu? Zakaz ma spowodować zmniejszenie zaśmiecenia planety i zwiększenie świadomości wśród uczestników.

Plastikowe butelki jednak pojawią się na festiwalu, ale w nietypowej formie. Jedna z tanecznych scen w strefie Shangri-La, na której odbywać się będą sety didżejskie, będzie w całości z nich zbudowana. Do jej stworzenia potrzeba 10 ton butelek, które będą zbierane głównie na okolicznych plażach i w parkach.

Czekamy na takie pro-eko rozwiązania także na naszych, polskich festiwalach!

Tegoroczna edycja Glastonbury Festival odbędzie się w dniach 26-30 czerwca.  Na festiwalu wystąpią m.in.: Kylie Minogue, Janet Jackson, George Ezra, Liam Gallagher, Miley Cyrus, Tame Impala, The Chemical Brothers, Vampire Weekend i wielu innych.

Podczas tegorocznej edycji jednego z największych festiwali muzycznych – Glastonbury, jedna ze scen zostanie stworzona w całości z plastikowych butelek. Organizatorzy festiwalu Glastonbury w tym roku stawiają na ekologię! W marcu pisaliśmy o tym, że podczas tegorocznej edycji imprezy zakazane będą plastikowe butelki. Widzieliście, jak w poprzednich latach wyglądał teren, na którym odbywa się festiwal, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →