fot. Marta Surovy

Paula Roma rusza na podbój list przebojów z singlem “Uziemienie”


16 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

PAULA ROMA rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swojej karierze. Jego zapoczątkowaniem jest dość zaskakujący, najnowszy singiel artystki – “Uziemienie”. Specjalnie dla nas PAULA opowiada nam nieco więcej o tej premierze.

PAULA ROMA nie próżnuje i zalicza kolejną, mocną premierę w tym roku

Minęły zaledwie cztery miesiące od fonograficznego debiutu PAULI ROMY w postaci EP-ki Cześć, tu PAULA ROMA, która ukazała się 11 czerwca tego roku. Mini album był podsumowaniem trwającego około rok czasu etapu, podczas którego artystka stawiała pierwsze, poważne kroki na polskiej scenie muzycznej. Już wtedy PAULA zapowiadała, że wraz z dniem premiery EP-ki zabiera się do pracy nad kolejnym materiałem, który złoży się już na jej pełnoprawny debiut w postaci długogrającego albumu, jednak nie spodziewałam się, że efekty tej pracy mogą nadejść tak szybko.

Zobacz również: PAULA ROMA debiutuje. EPka „Cześć, tu PAULA ROMA” to jej muzyczna autoterapia – wywiad

PAULA ROMA – Cześć tu Miłość, posłuchaj!

PAULA ROMA zadaje sobie fundamentalne pytanie – być czy mieć?

Pierwszą zapowiedzią drugiej płyty PAULI ROMY jest singiel Uziemienie. Artystka rozprawia się w nim z pytaniem, które w dzisiejszych czasach zadajemy sobie coraz częściej – “być czy mieć?” Czy w całej tej pogoni za materializmem nie zapominamy czasem o podstawie naszego work-life balance, czyli tytułowym uziemieniu?

Od dawien dawna człowiek zadaje sobie te egzystencjalną zagwozdkę i ja również postanowiłam się z nią zmierzyć, ponieważ pewnego poranka taka myśl sama do mnie przypłynęła.
Pamiętam, jak jadłam śniadanie kilka miesięcy temu, zamykając proces wydawniczy mojej EP-ki. Byłam już trochę zrezygnowana, przytłoczona i absolutnie przepracowana. Zaczęłam się wtedy zastanawiać, czy praca jaką wykonuję nie jest aby „syzyfowa” i czy ten cały pęd w pracy nie jest za bardzo po stronie „mieć”?
Następnego poranka cały tekst przyszedł mi do głowy na raz i zaczęłam zdecydowanie bardziej zgłębiać ten temat.
Dalej zadaje sobie to samo pytanie, a może da się być i mieć na raz dzięki uziemieniu?

PAULA ROMA Uziemienie wywiad
PAULA ROMA, fot. Marta Surovy

Nowa, przebojowa odsłona PAULI ROMY

Utwór Uziemienie to zdecydowanie najbardziej przebojowa propozycja od PAULI ROMY. Dotychczas znana z bardziej balladowo-gitarowych kompozycji artystka ukazuje nam swoje nowe, energetyczne oblicze, udowodniając tym samym wszechstronność, którą może się pochwalić duet PAULA ROMA i jej producent – Jurek Zagórski.

Zgadzam się, że utwór Uziemienie jest najbardziej energicznym z mojego dotychczasowego dorobku i nie ukrywam, że sama siebie wypchnęłam ze strefy komfortu.
Bardzo chciałam spróbować nagrać z Jurkiem Zagórskim utwór dynamiczny, ale co warto podkreślić – nie pisany pod presją „stworzenia hita”. Ja zdecydowanie najlepiej czuje się w utworach średnio-tempowych.
Ten utwór powstał naturalnie pewnego poranka w moim salonie i nie jest jakimś zupełnie nowym kierunkiem… Dla mnie jest po prostu bardziej dynamiczny od pozostałych, co czyni go bardziej „przebojowym”. :)
Myślę, że na ten jesienny, szary czas taki energiczny numer może podnieść z samego rana energię niczym dobra kawa.

PAULA ROMA Uziemienie wywiad
PAULA ROMA, fot. Marta Surovy

PAULA ROMA pod skrzydłami Warner Music Poland

Uziemienie jest nie tylko początkiem nowego rozdziału w karierze PAULI ROMY. To również przypieczętowanie i pierwszy krok postawiony we współpracy z jedną z największych wytwórni muzycznych – Warner Music Poland, z którą artystka podpisała kontrakt niedługo po wydaniu swojej debiutanckiej EP-ki.

To początek nowego rozdziału, który również naturalnie do mnie przypłynął. Gdyby ktoś rok temu mi powiedział, że chwile po wydaniu EP-ki wydam nowy singiel oraz wymyślę całkowicie nową kreację na kolejny album, to kazałabym mu się mocniej zastanowić. :)

Po wydaniu EP-ki sama podjęłam decyzję, że potrzebne mi wsparcie i połączenie sił z dużą wytwórnią i absolutnie tego nie żałuje.
Czuję, że zostałam zaakceptowana w pełni, nikt mnie na siłę nie zmienia, nie wciska tam gdzie mi niewygodnie, odczuwam dużą wolność artystyczną, a to było dla mnie najważniejsze.
Wiem z wielu rozmów, że w branży często panuje przekonanie typu „wytwórnia Cię zmieni”, „uważaj, bo ten alternatywny kierunek za chwile się skończy” i wiele innych stereotypowych tekstów – myślę, że te czasy (jeśli w ogóle kiedykolwiek takie były) już dawno minęły.
Mamy tak wiele kanałów, dzięki którym możemy dotrzeć do słuchacza, granica muzyki popularnej się już mocno zatarła – myślę, że nastały chwile dużej wolności artystycznej i cieszę się, że ową mam.

PAULA ROMA Uziemienie wywiad
PAULA ROMA, fot. Marta Surovy

PAULA ROMA szuka uziemienia

PAULA ROMA w swoim najnowszym singlu skłania nas do refleksji nad tym, czy warto tak biec. Sprawia, że mimo dynamicznej warstwy muzycznej, która porywa ciało do tańca, zatrzymujemy się i zastanawiamy co tak naprawdę jest naszym uziemieniem. A co sprawia, że PAULA ROMA jest uziemiona?

Muzyka, która musi być głośno i koniecznie na dobrych słuchawkach, abym miała poczucie, że jestem uziemiona tu i teraz, i to sama.
Spacer z mężem, dużo przytulania i pyszna kolacja w domu.
Zdecydowanie kąpiel i szum wody.
Kolejną rzeczą jest pulsing czyli technika, która charakteryzuje się tym, że pozwala wejść w głęboki relaks. Od kilku miesięcy korzystam z takiego pulsingu i jest to dla mnie niesamowite odkrycie.

PS. Jak większość z nas ja także nadal poszukuje tytułowego uziemienia i coraz bardziej całą sobą czuję, że jest ono ukryte w codziennych, małych rzeczach.

PAULA ROMA Uziemienie wywiad
PAULA ROMA, fot. Marta Surovy

Uziemienie – zobacz teledysk do nowego singla PAULI ROMY!

Wydźwięk utworu Uziemienie dopełnia przewrotnie dynamiczny w swojej statyczności teledysk stworzony przez Adama Romanowskiego. Przypadek? Nie wydaje mi się! Sprawdźcie efekty!

PAULA ROMA rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swojej karierze. Jego zapoczątkowaniem jest dość zaskakujący, najnowszy singiel artystki – “Uziemienie”. Specjalnie dla nas PAULA opowiada nam nieco więcej o tej premierze. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →