fot. Ola Bodnaruś

PAULA ROMA: “Różowe niebo nad Warszawą”, czyli protest song też może być ładną piosenką


08 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

PAULA ROMA nagrała wyjątkowy utwór o kobiecości, ale… nie tylko. Artystka śpiewa dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia.

PAULA ROMA: dobrze jest czasem patrzeć w niebo

Protest songi jeszcze niedawno wybrzmiewały dość często – całkiem jawnie, okolicznościowo, komentując aktualną sytuację społeczno-polityczną w Polsce. Wciąż są przemycane w tracklistach, choć nie są przecież traktowane jak chodliwy temat, a raczej jak manifest. A skoro manifest, to rzecz, o której chce się mówić głośno – nie dlatego, że tak wypada.

Różowe niebo nad Warszawą PAULI ROMY jest właśnie takim utworem. Tym, który ukazał się po pierwszej i nawet po drugiej fali protest songów. Takim, który elegancko żongluje metaforą i dosłownością. Takim, z którego da się wyczytać uniwersalną historię, takim, który ma pomagać. Koić.

Przeczytaj: PAULA ROMA – „Cześć, tu Złość”, pliz, nie ignoruj mnie [wywiad]

PAULA ROMA różowe niebo nad warszawą
fot. okładka singla Różowe niebo nad Warszawą

Będzie już tylko lepiej

Różowe niebo nad Warszawą to mój ulubiony, utwór z mojej nadchodzącej nowej płyty. Czekałam na dobry moment to mało powiedziane… odwlekałam klip, odwlekałam napisanie 2 zwrotki, odwlekałam napisanie tego co piszę tu i teraz wiele miesięcy. Bo… Czekałam na odwagę, na siłę aby unieść ten utwór i bagaż emocjonalny, jaki on ze sobą niesie. To piosenka o poszukiwaniu ulgi, a właściwie mówiąc wprost o szukaniu ratunku. Pora porzucić strach i wypowiedzieć głośno dedykacje, którą noszę w sobie od 2 lat. To piosenka, którą dedykuję wszystkim skrzywdzonym fizycznie i psychicznie kobietom, które doznały krzywdy, traumy, a najbliższy świat był przeciwko nim. Myślę, że każda z nas prędzej czy później znajdzie swoje różowe niebo gdziekolwiek lub kimkolwiek ono jest

– mówi o swoim najnowszym utworze PAULA ROMA (oryginalna pisownia).

Melodyjny groove zgrał się znakomicie z trudnym przekazem: nie zasłonił go, ale nieco odciążył. Z drugiej strony, muzyczna strona dodała słowom PAULI powagi, abstrakcyjnie igrając swą nonszalancją.

Nowy album artystki wychodzi już jesienią. Save the date i wyczekujcie płyty artystki 7 października!

PAULA ROMA – Różowe niebo nad Warszawą [Official Music Video]

PAULA ROMA nagrała wyjątkowy utwór o kobiecości, ale… nie tylko. Artystka śpiewa dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie PAULA ROMA: dobrze jest […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →