fot. Ola Bodnaruś

PAULA ROMA: „Różowe niebo nad Warszawą”, czyli protest song też może być ładną piosenką


08 września 2022

Podziel się newsem:

PAULA ROMA nagrała wyjątkowy utwór o kobiecości, ale… nie tylko. Artystka śpiewa dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia.

PAULA ROMA: dobrze jest czasem patrzeć w niebo

Protest songi jeszcze niedawno wybrzmiewały dość często – całkiem jawnie, okolicznościowo, komentując aktualną sytuację społeczno-polityczną w Polsce. Wciąż są przemycane w tracklistach, choć nie są przecież traktowane jak chodliwy temat, a raczej jak manifest. A skoro manifest, to rzecz, o której chce się mówić głośno – nie dlatego, że tak wypada.

Różowe niebo nad Warszawą PAULI ROMY jest właśnie takim utworem. Tym, który ukazał się po pierwszej i nawet po drugiej fali protest songów. Takim, który elegancko żongluje metaforą i dosłownością. Takim, z którego da się wyczytać uniwersalną historię, takim, który ma pomagać. Koić.

Przeczytaj: PAULA ROMA – „Cześć, tu Złość”, pliz, nie ignoruj mnie [wywiad]

PAULA ROMA różowe niebo nad warszawą
fot. okładka singla Różowe niebo nad Warszawą

Będzie już tylko lepiej

Różowe niebo nad Warszawą to mój ulubiony, utwór z mojej nadchodzącej nowej płyty. Czekałam na dobry moment to mało powiedziane… odwlekałam klip, odwlekałam napisanie 2 zwrotki, odwlekałam napisanie tego co piszę tu i teraz wiele miesięcy. Bo… Czekałam na odwagę, na siłę aby unieść ten utwór i bagaż emocjonalny, jaki on ze sobą niesie. To piosenka o poszukiwaniu ulgi, a właściwie mówiąc wprost o szukaniu ratunku. Pora porzucić strach i wypowiedzieć głośno dedykacje, którą noszę w sobie od 2 lat. To piosenka, którą dedykuję wszystkim skrzywdzonym fizycznie i psychicznie kobietom, które doznały krzywdy, traumy, a najbliższy świat był przeciwko nim. Myślę, że każda z nas prędzej czy później znajdzie swoje różowe niebo gdziekolwiek lub kimkolwiek ono jest

– mówi o swoim najnowszym utworze PAULA ROMA (oryginalna pisownia).

Melodyjny groove zgrał się znakomicie z trudnym przekazem: nie zasłonił go, ale nieco odciążył. Z drugiej strony, muzyczna strona dodała słowom PAULI powagi, abstrakcyjnie igrając swą nonszalancją.

Nowy album artystki wychodzi już jesienią. Save the date i wyczekujcie płyty artystki 7 października!

PAULA ROMA – Różowe niebo nad Warszawą [Official Music Video]

PAULA ROMA nagrała wyjątkowy utwór o kobiecości, ale… nie tylko. Artystka śpiewa dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty! Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →