kadr z teledysku do utworu „Safe from Harm”

Paula i Karol w singlu „Memories” grają ciepło i wieczorowo


17 maja 2021

Podziel się newsem:

Paula i Karol bardzo udanie współpracują w duecie, tworząc muzykę opartą na dualizmie. Swoją najnowszą płytę  Lifestrange zapowiadają właśnie kolejnym, bardzo udanym singlem Memories. Koniecznie sprawdźcie ten utwór w serwisach streamingowych.

Paula i Karol pod kocem nad jeziorem albo przy fine dining

Grają muzykę, która łamie się w pół pod naporem miliona różnych określeń, więc bezpiecznie zostanę przy indie-folku, który w ich wydaniu, ma dla mnie w sobie zarazem szczyptę magii. Paula i Karol emanują podobną energią, co czeska grupa Teepee, chociaż są nieco bardziej… zwyczajni? Osadzeni na ziemi, podczas kiedy ich twórczość, można porównać do bujania się na huśtawce i dyndania nogami w powietrzu. Jest na tyle swojsko, miło i przyjemnie, że nie rozglądamy się za efektem wow, bo go tam nie potrzeba. Tę muzykę przyswaja się tak, jak witaminę D, prosto ze słońca, to znaczy – naturalnie. Nie znając słów, ani melodii, po pierwszym refrenie zaczyna się ten moment refleksji, kiedy orientujemy się, że mimochodem, ale jednak, już się wczuliśmy. Dokładnie ten rodzaj sztuki znakomicie podkreśli Wasz odpoczynek: to muzyka perfekcyjna do jedzenia, lecz nie dlatego, że robi za tło, a dlatego, że podbija przyjemność, a nawet, wydobywa z niej mocniejszą esencję.

Paula i Karol singiel Memories
Lifestrange – okładka płyty – @hanna_cieslak

Paula i Karol – zapowiedź nowej ery

Pierwszym singlem zwiastującym płytę Lifestrange jest niezobowiązujący utwór Safe from Harm. Dobry do auta, dobry nad rzekę – skoro już otworzył się sezon na Wisły, Odry i Warty. Memories dla odmiany nie jest taki niefrasobliwy: również zapewnia komfort, aczkolwiek ma w sobie znacznie więcej nieśmiałego uroku.

Od premiery ostatniej płyty duetu, Our Town, minęły niespełna cztery lata. Trudno o lepszy moment, na powrót z kojącą, trafiającą w odpowiednie miejsca w sercu muzyką. Czego spodziewać się po najnowszym wydawnictwie? Słuchanie albumu Lifestrange może przywoływać na myśl trylogię Before Richarda Linklatera. Są spotkania i rozstania, tęsknota i przesyt, momenty stresu oraz ulgi i wreszcie – wspomnienia. Wprawdzie historia duetu Paula & Karol jest nieco krótsza, niż filmowych bohaterów, ale z pewnością można powiedzieć, że przeżyli wspólnie – i wraz z ludźmi poznanymi w trasie – równie intensywny zestaw emocji.

Paula & Karol – Memories

Płyta duetu, Lifestrange ukaże się nakładem Mystic Production już 18 czerwca. Preorder albumu można zamówić na stronie wytwórni.

Paula i Karol – Jarocin Festiwal 2021 – bilety

Duet wystąpi na Jarocin Festwial, który odbędzie się w dniach 16 – 18 lipca 2021. Wejściówki na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Paula i Karol bardzo udanie współpracują w duecie, tworząc muzykę opartą na dualizmie. Swoją najnowszą płytę  Lifestrange zapowiadają właśnie kolejnym, bardzo udanym singlem Memories. Koniecznie sprawdźcie ten utwór w serwisach streamingowych. Paula i Karol pod kocem nad jeziorem albo przy fine dining Grają muzykę, która łamie się w pół pod naporem miliona różnych określeń, więc bezpiecznie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Paula i Karol | Jarocin Festiwal I 16-18 lipca I Jarocin

Biletomat.pl
119 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →