Paszporty Polityki 2020 – znamy tegorocznych nominowanych


09 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Tygodnik Polityka właśnie przedstawił tegorocznych nominowanych do plebiscytu Paszporty Polityki. Poznajcie ich!

Artyści na przekór dziwnemu 2020

Tegoroczne Paszporty Polityki, jak wszystko w 2020 roku, będą wyjątkowe. Jak podkreśla redaktor tygodnika, Bartek Chaciński – ostatnie 12 miesięcy były wyjątkowo wymagające dla artystów, zwłaszcza tych debiutujących, jak i tych w najlepszym momencie swojej kariery. Twórczość obu tych grup została mimowolnie zdegradowana przez okoliczności.

Mimo to, wielu artystów nie zrobiło sobie z tego wiele i jak pokazują tegoroczne nominacje do Paszportów Polityki – reprezentacja najlepszych w 2020 roku w obrębie kultury naprawdę dała radę. Mimo oczywistych przeciwności losu, każdemu, kto znalazł się na tej liście udało się przeskoczyć rzucane pod nogi kłody i dokonać wyjątkowych rzeczy.

Paszporty Polityki
Paszporty Polityki

Paszporty Polityki 2020 – nowa rzeczywistość, nowe zasady

W związku z tym, Polityka w tym roku postanowiła wyjątkowo wyróżnić laureatów podwyższając dodatki finansowe towarzyszące nagrodzie, a także po raz pierwszy w historii docenić wszystkich nominowanych poprzez przyznanie im specjalnej, paszportowej „diety”.

Dodatkowo, powstała nowa, wyjątkowa kategoria mająca docenić tych, którzy w nowej rzeczywistości poradzili sobie najlepiej – Kultura Cyfrowa. Nie zabraknie również nagrody w kategorii Kreator Kultury. Ta zarezerwowana jest dla najwybitniejszych, którzy stają się wzorami dla całych pokoleń młodszych artystów. Wśród nagrodzonych tytułem Kreatora Kultury do tej pory znaleźli się m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof i Elżbieta Pendereccy, Tomasz Stańko czy Olga Tokarczuk.

Olga Tokarczuk - Paszporty Polityki 2019
Olga Tokarczuk – Paszporty Polityki 2019

Paszporty Polityki 2020 – lista nominowanych

Sprawdźcie pełną listę nominowanych do Paszportów Polityki 2020:

Film:
Maciej Cuske, Piotr Domalewski, Jan Holoubek

Teatr:
Maciej Pesta, Jędrzej Piaskowski i Hubert Sulima, Teatr 21

Literatura:
Igor Jarek, Mira Marcinów, Patrycja Sikora

Sztuki wizualne:
Małgorzata Mirga-Tas, Karol Palczak, Joanna Piotrowska

Muzyka poważna:
Ania Karpowicz, Krystian Lada, Martyna Pastuszka

Muzyka popularna:
1988, Marek Pędziwiatr, Siksa

Kultura cyfrowa:
Different Tales, One More Level, Ovid Works

Paszporty Polityki 2020 – kiedy poznamy laureatów?

Laureatów Paszportów Polityki za ten rok poznamy już 12 stycznia 2020 roku podczas corocznej gali, która będzie transmitowana na antenie TVN. Nie przegapcie!

Paszporty Polityki 2020
Paszporty Polityki

zdjęcie główne: Polityka

Tygodnik Polityka właśnie przedstawił tegorocznych nominowanych do plebiscytu Paszporty Polityki. Poznajcie ich! Artyści na przekór dziwnemu 2020 Tegoroczne Paszporty Polityki, jak wszystko w 2020 roku, będą wyjątkowe. Jak podkreśla redaktor tygodnika, Bartek Chaciński – ostatnie 12 miesięcy były wyjątkowo wymagające dla artystów, zwłaszcza tych debiutujących, jak i tych w najlepszym momencie swojej kariery. Twórczość obu […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →