Papierosy znikną z seriali Netflixa?

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Według ostatnich badań amerykańskiej organizacji zajmującej się polityką antynikotynową, papierosy pojawiają się we wszystkich odcinkach hitu Netflixa - Stranger Things.

Kilka dni po premierze trzeciego sezonu Stranger Things, Netflix zobowiązał się do ograniczenia ilości palenia papierosów w ich oryginalnych produkcjach. Jest to odpowiedź na raport przygotowany przez organizację antynikotynową.

Palenie papierosów w serialach Netflixa – raport

Najbardziej oberwało się flagowym produkcjom Netflixa. Według badania, we wszystkich odcinkach dwóch pierwszych sezonów jednego z ich najpopularniejszych seriali – Stranger Things, pojawiają się papierosy.

Truth Initiative, czyli największa amerykańska organizacja zajmująca się zwalczaniem palenia przeprowadziła niedawno badanie, w którym sprawdzili obecność papierosów w serialach telewizyjnych.

Według raportu może mieć to szkodliwe skutki, biorąc pod uwagę, że serial kierowany jest przede wszystkim do młodych odbiorców.

Netflix rzuca palenie
Stranger Things – Jim Hopper

Inne produkcje Netflixa, które zostały ujęte w badaniu to Orange is The New Black i House of Cards.

Netflix rzuca palenie

Twórcy Netflixa w odpowiedzi na raport zapowiedzieli, że nowe produkcje, oznaczone jako dozwolone dla nieletnich widzów, będą pozbawione scen palenia.

Zastrzegli jednak, że tego typu sceny mogą pojawiać się z przyczyn historycznych. Przykładowo, w produkcji biograficznej, jeżeli przedstawiana osoba znana była z nałogu tytoniowego.

Natomiast w serialach, które już powstały, mają pojawić się specjalne oznaczenia.

Cały raport organizacji Truth Initiative znajdziecie tutaj.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: