fot. Pantone

Pantone przedstawia kolor inspirowany bioróżnorodnością


20 września 2022

Podziel się newsem:

Pantone opracowało właśnie swój najnowszy kolor, który ma na celu przypomnieć nam, że zmiana klimatyczna na Ziemi stale postępuje.

Kolor w walce o nasze środowisko

Pantone, amerykańskie przedsiębiorstwo związane z branżą poligraficzną, połączyło właśnie swoje siły z herbacianą marką premium Tealeaves, by razem stworzyć Pantone Color of Biodiversity. Nowy odcień, będący głosem w walce ze zmianą klimatu, został opracowany na podstawie próbek najstarszego pigmentu znalezionego na naszej planecie.

Przeczytaj także: Pantone wybrał Kolor Roku 2022. Very Peri ma zachęcać do kreatywności i twórczej ekspresji

Pantone przedstawia kolor inspirowany bioróżnorodnością
fot. Tealeaves

Nowy kolor został opracowany jako głos sprzeciwu przeciwko sytuacji na świecie, którą uwypukliły dane udostępnione przez IPBES (Międzyrządowa Platforma Naukowo-Polityczna ONZ ds. Różnorodności Biologicznej i Usług Ekosystemowych). To właśnie według nich ponad milion gatunków żyjących na świecie istot jest obecnie zagrożonych wyginięciem. Ten jakże dramatyczny fakt podaje nam właśnie Pantone, które postanowiło nagłośnić sprawę, inspirując się przy swoim najnowszym odcieniu otaczającym nas środowiskiem. Właśnie tak powstał kolor Pantone Color of Biodiversity, który inspirowany jest najstarszym pigmentem zauważonym na naszej planecie. Został on znaleziony na mikroskopijnych skamieniałościach chlorofilu, który odkryto podczas badania skał osadowych basenu Taouden w Afryce Zachodniej. Za jego znalezienie odpowiada dr Nur Gueneili.

Pigment postanowiono wyodrębnić za pomocą nowoczesnej technologii i tym samym uzyskać dokładnie ten sam kolor w laboratoriach Pantone. Sam proces zakończył się powodzeniem.

Pomyśleliśmy, że zwrócimy się w stronę Sahary, miejsca uważanego za jedno z najstarszych na Ziemi. Nasza inspiracja może pomóc w podkreśleniu tego, co znaleziono na Ziemi, zanim została ona zamieszkana, a ludzie skazili zasoby naturalne

– powiedziała wiceprezes Pantone Color Institute, Laurie Pressman.

Najnowszy kolor tym samym dołączy do znanych nam już odcieni nagłaśniających walkę o klimat. Były to między innymi Glowing, Glowing, Gone (skomponowany w celu wspierania walki o rafy koralowe), Forevergreen (utworzony we współpracy Lacoste i The Everglades Foundation), czy też The Vanishing Color (podkreślający potrzebę zalesienia Amazonii).

Pantone opracowało właśnie swój najnowszy kolor, który ma na celu przypomnieć nam, że zmiana klimatyczna na Ziemi stale postępuje. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →