Poznaliśmy kolor roku 2020 według PANTONE

Podziel się newsem:

PANTONE wskazał kolor roku 2020. Będzie to Classic Blue, czyli ponadczasowy niebieski przypominający niebo o zmroku, który wprowadza ciszę i spokój.

PANTONE, czyli wyznacznik kolorystycznych trendów

Firma PANTONE, jest obecna na rynku już od dawna, jednak początkowo była znana głównie specjalistom z branży poligraficznej. Dzięki świetnie poprowadzonej akcji marketingowej obecnie stała się rozpoznawalnym symbolem koloru.

Chyba każdy kojarzy ich sposób przedstawiania kolorów – odcień umieszczony na białym tle, jego numer w skali PANTONE oraz czarne logo marki.

pantone
Kolor roku 2019 wg PANTONE

PANTONE od kilkunastu lat prezentuje w ten sposób swoje wzorniki kolorystyczne i raporty trendów. Co roku wybierają również kolor roku (w 2018 roku był to Ultra Violet, w 2019 – Living Coral).

Classic Blue kolorem roku 2020 wg PANTONE

Kolorem nadchodzącego 2020 roku będzie PANTONE 19-4052 Classic Blue – ponadczasowy odcień wprowadzający ciszę i spokój, naśladując niebo o zmroku. Eksperci firmy tłumaczą, że elegancki w swej prostocie niebieski ma być stabilnym fundamentem, na którym będziemy mogli budować po przekroczeniu progu nowej dekady. Classic Blue ułatwia koncentrację, co jest niezwykle potrzebne w czasach, w których technologia wyprzedza nasze zdolności przetwarzania wszystkiego.

Latrice Eisman z PANTONE Color Institute:

PANTONE 19-4052 Classic Blue to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji .

classic blue - kolor roku 2020 wg pantone
Classic Blue – kolor roku 2020 wg PANTONE

Kolor roku wg PANTONE w latach 2000 – 2018

Zobaczcie, jakie kolory były wybierane w poprzednich latach:

kolory roku wg pantone

PANTONE wskazał kolor roku 2020. Będzie to Classic Blue, czyli ponadczasowy niebieski przypominający niebo o zmroku, który wprowadza ciszę i spokój. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →