fot. materiały promocyjne

Profesorowie ekstremy z Meshuggah, klasycy thrashu z Exodus, uduchowiony mrok Alcest i Lucifer z retro metalem – oto kolejne 4 zespoły, które wystąpią na Mystic Festival


21 listopada 2022

Podziel się newsem:

Organizatorzy Mystic Festival 2023 zdradzili kolejne pozycje ze swojego przepysznego muzycznego menu.

Mystic Festival 2023 pięknieje z każdym kolejnym ogłoszeniem

Meshuggah od lat piszą nowe prawa fizyki w swoim własnym kosmosie – owszem, mają licznych naśladowców, ale są poza zasięgiem. Bardziej zaawansowanego technicznie i perfekcyjnego brzmieniowo metalu po prostu nie ma. A kiedy już myśleliśmy, że dotarli do granic, wiosną tego roku Szwedzi wydali Immutable, otwierając dla swojej muzyki nowe przestrzenie.

To jakieś historyczne nieporozumienie, że Exodus nie zalicza się do thrashmetalowej Wielkiej Czwórki – tym bardziej że najpierw dali gitarzystę Metallice, potem Slayerowi. Nam, fanom tej muzyki, podarowali za to nie tylko pomnikowe albumy sprzed lat – z Bonded by Blood na czele – ale i wiarę w to, że thrash metal może ekscytować również w XXI wieku, co pokazali już znakomitym Tempo of the Damned. Ich najnowsza płyta nosi tytuł Persona Non Grata. Wbrew tytułowi na polskim festiwalu są naprawdę gorąco oczekiwani.

Mystic Festival 2023 pięknieje z każdym kolejnym ogłoszeniem
fot. Materiały promocyjne

Są zespoły, które prują przez mrok z prędkością światła, ale francuski duet Alcest do nich nie należy. On w ciemności się zagnieżdża, dryfuje w niej, kontempluje ją… Łącząc shoegaze z black metalem, surowość zimnej fali z postmetalowym zamiłowaniem do dźwiękowego bezkresu, Alcest kroczy własną drogą, którą najlepiej określa tytuł ich ostatniego jak na razie albumu, czyli Spiritual Instinct – bo to muzyka, która nie bierze się z kalkulacji, ale z uduchowienia i instynktów. Będziecie mogli się o tym przekonać na Mystic Festival 2023.

Lucifer to hołd złożony… nie, nie upadłemu aniołowi, choć teksty zespołu przesiąknięte są okultyzmem. To przede wszystkim ukłon dla złotej ery hard rocka i heavy metalu, dla lat 70., kiedy ciężar riffów równoważyły melodie refrenów. Zaklęcia ze sceny rzucać będzie na was charyzmatyczna Johanna Sadonis, a jej towarzysze – silna reprezentacja szwedzkiej sceny – zadbają o ich godną oprawę.

Kto zagra w Gdańsku?

Przypominamy, że udział w Mystic Festival 2023 potwierdzili również Ghost, Gojira, Behemoth, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Voivod, Moonspell, Perturbator, Sleep Token, Carpathian Forest, Unleashed, Heriot i Soen.

Organizatorzy Mystic Festival 2023 zdradzili kolejne pozycje ze swojego przepysznego muzycznego menu. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Mystic Festival 2023 pięknieje z każdym kolejnym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →