fot. blendarrap

Ortega Cartel i Reno rozbudzają dawne muzyczne apetyty w utworze “Piosenka”


11 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ortega Cartel i Reno ponownie łączą siły. Tym razem owocem ich współpracy jest bardzo luźna i nostalgiczna Piosenka.

Nostalgia podziemnego rapu powraca

Jakiś czas temu Patr00 za pośrednictwem swojego Instagrama poinformował swoich fanów, że wraz z Piterem Pitsem, jako duet Ortega Cartel, nagrali wspólny numer z Reno. Na potwierdzenie wpisu nie musieliśmy długo czekać, a samo jego pojawienie się nie okazało się pustą obietnicą. Owocem współpracy legendarnego duetu i rapera Reno jest bowiem wydana dziś Piosenka.

Przeczytaj także: Sarius niczym Leonidas i 300. Posłuchajcie nowego singla wokalisty Stado

Ortega Cartel i Reno ponownie spotkali się w studiu
fot. kadr z klipu do utworu Ostatni taki Bonsona, Reno i KPSN-a

Dla Ortegi jest to powrót po blisko pięciu latach, kiedy to duet dograł się na ostatnią płytę Reno 50/50 w utworze Back To School. Natomiast ostatnimi poczynaniami rapera był singiel Ostatni taki, który promował jego trasę z Bonsonem i KPSN-em w 2018 roku.

I choć trudno tu mówić o próbie odmłodzenia kariery czy też obraniu nowego kursu w twórczości artystów Piosenka niewątpliwie broni się swoim klimatem, który cofa nas w czasie o dobre kilkanaście lat do tych zdecydowanie lepszych brzmień. Bo każdy z nas tęskni przecież za tym bez spinowym rapem, który raczej spuszczał powietrze z muzycznego balonika, a nie pompował go, ile się da.

Ortega Cartel + Reno feat. DJ Taśmy – Piosenka [JuNouMi EP vol.5], posłuchaj!

Piosenka jest kolejnym utworem z płyty JuNouMi Records EP vol.5, którą już teraz możecie zamówić w preorderze na stronie wytwórni. Jest to specjalna okazja, ponieważ projekt obchodzi w tym roku swoje 20. urodziny i zaprasza Was do świętowania tego specjalnego jubileuszu razem z nimi.

12 lat po wypuszczeniu vol.4 przyszedł czas na kolejną odsłonę firmowego, winylowego składaka

– czytamy na kanale YouTube wytwórni.

Ortega Cartel i Reno ponownie łączą siły. Tym razem owocem ich współpracy jest bardzo luźna i nostalgiczna Piosenka. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Nostalgia podziemnego rapu powraca Jakiś czas […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →