kadr z trailera „Oppenheimera”

„Oppenheimer” jak „Incepcja”? Nolan sugeruje skomplikowane zakończenie najnowszego filmu


27 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Christopher Nolan stwierdził w wywiadzie, że widzi powiązanie między zakończeniami Oppenheimera i jednego z jego największych hitów – Incepcji.

Czy to sen?

Każda kolejna informacja dotycząca Oppenheimera podgrzewa atmosferę wśród fanów kina. Dla wielu z nich jest to najważniejsza premiera tego roku. Z pewnością wśród tych osób znajdą się także fani innych filmów Christophera Nolana. Tym ciekawszą informacją będzie więc porównanie przez reżysera zakończeń Oppenheimera i innego z jego filmów, Incepcji. Pamiętacie końcową scenę, kiedy główny bohater, Dom Cobb (Leonardo DiCaprio), wraca do domu i do swoich dzieci? A widzowie – przez obecność kręcącego się „bączka” – do końca nie wiedzą, czy to już rzeczywistość, czy jednak wciąż sen? Do tego właśnie odniósł się teraz Nolan:

Końcówka Incepcji ma nihilistyczny klimat. Ale z drugiej strony bohater zostawił to wszystko sobą, widzimy, że jest ze swoimi dziećmi. Ta dwuznaczność nie jest dwuznacznością emocjonalną. Ale pozostaje dwuznacznością intelektualną dla widzów. To zabawne, ale uważam, że istnieje ciekawe powiązanie pomiędzy końcówkami Incepcji i Oppenheimera, które dostrzegą widzowie po obejrzeniu. Oppenheimer ma skomplikowane zakończenie. I Bbędą towarzyszyć mu skomplikowane doznania.

Ciężko powiedzieć, co reżyser tak naprawdę ma na myśli, ale z pewnością tą wypowiedzią rozwiał niektórym wątpliwości dotyczące tego, czy iść do kina na jego najnowszy film. Premiera Oppenheimera już 21 lipca, a na ekranie zobaczymy wcielającego się w główną rolę Cilliana Murphy’ego, a także m.in. Matta Damona, Emily Blunt, Matta Damona, Roberta Downeya Jr-a, Florence Pugh czy Gary’ego Oldmana.

Trailer filmu Oppenheimer:

Wielkie kinowe święto

Co ciekawe 21 lipca premierę ma nie tylko Oppenheimer, ale też inny głośny film, Barbie. Ogromne oczekiwania względem produkcji w reżyserii Grety Gerwig zaczęły narastać już w zasadzie od czasu pojawienia się pierwszych zdjęć z planu, na których mogliśmy zobaczyć Margot Robbie i Ryana Goslinga. Stały się one prawdziwym viralem ze względu na charakteryzację bohaterów. W Barbie wystąpią także Michael CeraAmerica Ferrera, Kate McKinnon czy Will Ferrell, a sądząc po trailerze, zobaczymy film w dużej mierze komediowy.  W tym momencie rodzi się kluczowe pytanie. Na jaki film wybierzecie się na premierę? A może macie zamiar obejrzeć Barbie i Oppenheimera tego samego dnia?

Christopher Nolan stwierdził w wywiadzie, że widzi powiązanie między zakończeniami Oppenheimera i jednego z jego największych hitów – Incepcji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Czy to sen? Każda kolejna […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →