fot. Matt Winklemeyer

Olivia Rodrigo cofa się do lat 90. i coveruje No Doubt


10 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Olivia Rodrigo idzie jak burza. Artystka sięgnęła do repertuaru grupy No Doubt i po raz kolejny pokazała, że pop-rock to jej żywioł.

Przekrój coverów

Olivia Rodrigo promuje obecnie swój debiutancki krążek Sour, wydany niecały rok temu. Artystka zgarnęła za płytę dwie nagrody Grammy w kategoriach Best Pop Vocal Album oraz Best Pop Solo Performance za utwór Driver’s License. Do kolekcji dorzuciła jeszcze statuetkę w kategorii Best New Artist. Jak to zwykle bywa z debiutami, często nie wystarcza materiału na zagranie dłuższego koncertu, toteż młodzi artyści lubią posiłkować się coverami. Nie inaczej jest w tym przypadku. W ciągu trwającej zaledwie miesiąc trasy koncertowej, Olivia Rodrigo zdążyła już zagrać na koncertach między innymi utwór Seether zespołu Veruca Salt czy The One That Got Away Katy Perry, gdzie na scenie wsparł artystkę Conan Gray. Na koncertowej setliście Olivii znalazło się również słynne Complicated Avril Lavigne. Kanadyjska piosenkarka dołączyła do swojej młodszej koleżanki po fachu podczas występu w Toronto.

Olivia Rodrigo dorzuciła do tego i tak już ciekawego zestawu kawałek Just a Girl z repertuaru grupy No Doubt. Piosenka oryginalnie ukazała się na trzecim krążku zespołu, wydanym w 1995 roku i to właśnie ten utwór uważany jest za przełomowy w karierze kapeli Gwen Stefani. Jak poradziła sobie Olivia? Zobaczcie i posłuchajcie fanowskie nagranie z koncertu w Filadelfii!

Olivia Rodrigo – Just a Girl (cover No Doubt)

Olivia Rodrigo o prawie do aborcji

Wybór akurat tego utworu nie jest raczej przypadkowy, gdyż tekst Just a Girl opowiada o życiu kobiety, której rodzice prezentują konserwatywne poglądy. W Stanach Zjednoczonych trwają obecnie dyskusje nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego, co wywołało falę niezadowolenia wśród społeczeństwa, także w środowiskach artystycznych. Olivia Rodrigo również wypowiedziała się w tej kwestii podczas koncertu w Waszyngtonie.

Ponieważ jesteśmy w Waszyngtonie, nie mogę przegapić okazji, by powiedzieć, jak decyzja Sądu Najwyższego mnie zraniła. Nasze ciała nigdy nie powinny znajdować się w rękach polityków. Mam nadzieję, że mówiąc o tym uda nam się, aby chronić nasze prawo do bezpiecznej aborcji, na które tak wiele osób przed nami pracowało tak ciężko.

Olivia Rodrigo idzie jak burza. Artystka sięgnęła do repertuaru grupy No Doubt i po raz kolejny pokazała, że pop-rock to jej żywioł. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →