kadr z filmu „Avatar”

Odświeżony „Avatar” doczekał się zwiastuna


24 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Zanim do kin wejdzie film Avatar: Istota wody, na dużym ekranie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję pierwszej części. Kiedy premiera?

Avatar po raz kolejny

Avatar: Istota wody to długo wyczekiwany sequel filmu Jamesa Camerona z 2009 roku. Produkcja wejdzie do kin szesnastego grudnia 2022 roku. Zanim to jednak nastąpi, już za miesiąc będziemy mogli odświeżyć sobie nieco wydarzenia z pierwszej części. Na duży ekran trafi bowiem odświeżona wersja tej produkcji. W związku z tym Avatar po cichu zniknął z Disney+. Obraz Jamesa Camerona jest obecnie najbardziej dochodowym filmem w historii kinematografii bez wliczania w to inflacji. Ma na koncie ponad dwa miliardy osiemset czterdzieści siedem milionów dolarów, zaś uwzględniając inflację, wyprzedza go tylko Przeminęło z wiatrem. Zyski z odświeżonej wersji prawdopodobnie zostaną wliczone do ogólnego wyniku. Film wejdzie do kin już dwudziestego trzeciego września.

Avatar – zwiastun zremasterowanej wersji

A co w sequelu?

Akcja drugiej części Avatara została osadzona ponad dekadę po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Jake Sully i Neytiri założyli rodzinę. Kiedy na Pandorze po raz kolejny pojawia się ziemska korporacja poszukująca zasobów i minerałów, Jake i Neytiri zmuszeni są uciekać ze swojego domu i szukać pomocy u wodnych plemion zamieszkujących planetę. W filmie wystąpią Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Kate Winslet, Giovanni Ribisi, Vin Diesel czy Michelle Yeoh. Avatar: Istota wody będzie pierwszym z kilku planowanych sequeli, które będą ukazywać się co dwa lata. Cykl ten potrwa do 2028 roku, a zatem czekają nas jeszcze co najmniej trzy odsłony. Nie wiadomo jednak, czy James Cameron nadal będzie stał za kamerą dalszych produkcji, o ile te w ogóle powstaną. Reżyser sam jeszcze nie zdecydował, czy przekaże pałeczkę komuś innemu.

avatar istota wody
kadr z filmu Avatar: Istota wody

Zanim do kin wejdzie film Avatar: Istota wody, na dużym ekranie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję pierwszej części. Kiedy premiera? Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →