kadr z filmu „Avatar”

Odświeżony „Avatar” doczekał się zwiastuna


24 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zanim do kin wejdzie film Avatar: Istota wody, na dużym ekranie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję pierwszej części. Kiedy premiera?

Avatar po raz kolejny

Avatar: Istota wody to długo wyczekiwany sequel filmu Jamesa Camerona z 2009 roku. Produkcja wejdzie do kin szesnastego grudnia 2022 roku. Zanim to jednak nastąpi, już za miesiąc będziemy mogli odświeżyć sobie nieco wydarzenia z pierwszej części. Na duży ekran trafi bowiem odświeżona wersja tej produkcji. W związku z tym Avatar po cichu zniknął z Disney+. Obraz Jamesa Camerona jest obecnie najbardziej dochodowym filmem w historii kinematografii bez wliczania w to inflacji. Ma na koncie ponad dwa miliardy osiemset czterdzieści siedem milionów dolarów, zaś uwzględniając inflację, wyprzedza go tylko Przeminęło z wiatrem. Zyski z odświeżonej wersji prawdopodobnie zostaną wliczone do ogólnego wyniku. Film wejdzie do kin już dwudziestego trzeciego września.

Avatar – zwiastun zremasterowanej wersji

A co w sequelu?

Akcja drugiej części Avatara została osadzona ponad dekadę po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Jake Sully i Neytiri założyli rodzinę. Kiedy na Pandorze po raz kolejny pojawia się ziemska korporacja poszukująca zasobów i minerałów, Jake i Neytiri zmuszeni są uciekać ze swojego domu i szukać pomocy u wodnych plemion zamieszkujących planetę. W filmie wystąpią Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Kate Winslet, Giovanni Ribisi, Vin Diesel czy Michelle Yeoh. Avatar: Istota wody będzie pierwszym z kilku planowanych sequeli, które będą ukazywać się co dwa lata. Cykl ten potrwa do 2028 roku, a zatem czekają nas jeszcze co najmniej trzy odsłony. Nie wiadomo jednak, czy James Cameron nadal będzie stał za kamerą dalszych produkcji, o ile te w ogóle powstaną. Reżyser sam jeszcze nie zdecydował, czy przekaże pałeczkę komuś innemu.

avatar istota wody
kadr z filmu Avatar: Istota wody

Zanim do kin wejdzie film Avatar: Istota wody, na dużym ekranie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję pierwszej części. Kiedy premiera? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Avatar po raz kolejny […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →