WWF

Ocalmy Bałtyk. Tegoroczna Godzina dla Ziemi będzie poświęcona ratowaniu naszego morza

Podziel się newsem:

W tym roku już po raz 14. zgasną światła w ramach akcji Godzina dla Ziemi WWF. Tym razem jej celem będzie zwrócenie uwagi na bardzo zły stan Bałtyku. Można też podpisać petycję.

Nadmierne eksploatowanie Morza Bałtyckiego przez człowieka w niedalekiej przyszłości może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w jego ekosystemie. Unia Europejska zobowiązała nas do osiągnięcia dobrego stanu środowiska Morza Bałtyckiego do 2020 roku. Nie udało się jednak tego osiągnąć.

Do największych problemów Bałtyku należą: brak zrównoważonego rybołówstwa, martwe strefy, sieci widmo, niefunkcjonalne morskie obszary chronione oraz zagrożone ssaki morskie.

ocalmy bałtyk godzina dla ziemi

Już nie ma dzikich plaż. WWF i Godzina dla Ziemi dla ratowania Morza Bałtyckiego

Z tego powodu ochrona Morza Bałtyckiego będzie tematem tegorocznej polskiej edycji akcji Godzina dla Ziemi, organizowanej przez WWF. Co roku bierze w niej udział około 180 państw, a jej celem jest zwrócenie uwagi i zachęcenie do działania na rzecz naszej planety.

Spot promujący akcję przenosi nas do wirtualnego muzeum Bałtyku, po którym oprowadza Hubert Urbański. W klipie wykorzystano utwór Już Nie Ma Dzikich Plaż Ireny Santor.

W kampanii Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy wspominamy wspólnie to, co najlepiej kojarzy nam się z Bałtykiem: zachody słońca, skakanie w falach, zabawy w piasku, zbieranie muszli, ale i malowniczy widok kutrów rybackich na morzu. Łączymy sentymentalne obrazy z dawnych lat z przepełnionym smutkiem scenariuszem przyszłości. Wirtualne muzeum Bałtyku jest dla nas ostrzeżeniem – jeśli działania na rzecz ochrony naszego morza nie zostaną pilnie podjęte, to Bałtyk, jaki pamiętamy, przestanie istnieć. Pozostanie już tylko w naszej pamięci i na archiwalnych filmach i fotografiach.

Dla każdego ziarenka piasku, w każdym zamku. Działajmy w imię tego, co kochamy! Zapraszamy Was nas w sentymentalną podróż po osadzonym w przyszłości wirtualnym muzeum Bałtyku. Morze umiera. Czy już niedługo Bałtyk jaki znamy będziemy mogli zobaczyć tylko w muzeum? To zależy tylko od nas!

Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy | Godzina dla Ziemi WWF 2021

Pod tym linkiem można podpisywać petycję skierowaną do premiera

Dołącz do akcji Godzina dla Ziemi

Finał tegorocznej akcji Godzina dla Ziemi będzie miał miejsce 27 marca. Tego dnia o godzinie 20:30 w symbolicznym geście solidarności z przyrodą, na całym świecie zgasną światła. Zarówno w domach, jak i obiektach publicznych – zabytkach, budynkach rządowych, obiektach miejskich i komercyjnych. Dołącz i Ty!

Oprócz tego, przez cały marzec trwa akcja na Instagramie, w ramach której możecie podzielić się swoim sentymentalnym zdjęciem znad Bałtyku, odznaczając WWF Polska i dodając hashtag #godzinadlabałtyku.

ocalmy bałtyk godzina dla ziemi

W tym roku już po raz 14. zgasną światła w ramach akcji Godzina dla Ziemi WWF. Tym razem jej celem będzie zwrócenie uwagi na bardzo zły stan Bałtyku. Można też podpisać petycję. Nadmierne eksploatowanie Morza Bałtyckiego przez człowieka w niedalekiej przyszłości może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w jego ekosystemie. Unia Europejska zobowiązała nas do osiągnięcia […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.