Nowy teledysk Davida Bowiego z okazji 50-lecia Space Oddity

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

W tym roku mija 50 lat od wydania jednego z największych hitów Davida Bowiego. Z tej okazji powstał specjalny, nowy teledysk do Space Oddity oraz wyjątkowe, jubileuszowe wydanie singla.

Space Oddity to utwór, który idealnie wpasował się w okoliczności, gdyż został wydany kilka dni przed spektakularnym, pierwszym w historii lądowaniem na księżycu. Dziś mija 50 lat od tego przełomowego wydarzenia i tyle samo świętuje przebój Davida Bowiego.

Space Oddity – nowy teledysk

Z tej okazji powstał specjalny teledysk do utworu. Wyreżyserowany przez Tima Pope’a klip zawiera niepublikowane wcześniej materiały z urodzinowego koncertu Bowiego w Madison Square Garden z 1997 roku, gdzie artysta świętował swoje 50-te urodziny.

Filmowi towarzyszy również nowa wersja utworu. Specjalny mix z okazji 50-lecia utworu stworzył wieloletni producent BowiegoTony Visconti. Teledysk miał swoją premierę podczas wydarzenia organizowanego przez NASA, upamiętniającego lądowanie na księżycu sprzed 50 lat. Posłuchajcie!

David Bowie – Space Oddity (2019 Mix)

Dawid BowieSpace Oddity, jubileuszowa płyta

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy powstał również specjalny box set, zawierający jubileuszowy, podwójny singiel Space Oddity w wykonaniu Tony’ego Visconti. Wydanie zawiera również:

  • dwustronny plakat z oryginalną grafiką promującą Space Oddity
  • zdjęcie Davida Bowiego wykonane przez Raya Stevensona podczas koncertu Save Rave 69 w London Palladium 30 listopada 1969 roku
  • kartę informacyjną i wydruk przedstawiający alternatywne ujęcie Jojanneke Claassen z sesji promującej Space Oddity

David Bowie - Space Oddity box

Jubileuszowy box set możecie zamawiać na specjalnej stronie. Musicie go mieć!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: