Nowe Horyzonty: Xiu Xiu zagrają muzykę z Twin Peaks we Wrocławiu

Obserwuj nas na instagramie:

21 lipca we Wrocławiu ruszają Nowe Horyzonty. Znany jest już cały program festiwalu filmowego oraz headlinerzy jego sceny muzycznej.

Tegoroczne Nowe Horyzonty odbędą się w dniach 21-31 lipca. W programie 393 filmy, z których 10 powalczy o Grand Prix w głównym konkursie festiwalu. Jest wśród nich nagrodzony już za reżyserię na festiwalu Sundance film Wszystkie nieprzespane noce Michała Marczaka, opisywany jako pulsujący miejskim rytmem portret młodych imprezowiczów.

W tym roku Nowe Horyzonty mają nową sekcję w programie – Panorama Gala, w której pokazywane będą najbardziej atrakcyjne przeboje festiwalowe. Obejrzeć będzie można m.in. thriller psychologiczny Klient Irańczyka Asgara Farhadiego (autora Rozstania), a także filmy Bruno Dumonta, Cristiego Puiu i Parka Chan-wooka. Zestaw uzupełnia ponad 40 filmów sekcji Panorama pełnej filmów pokazywanych i nagradzanych w Berlinie i Cannes.

Smutny Jamie Stewart z XiuXiu


Nowe Horyzonty gotowe są także na przyjęcie fanów Davida Lyncha. Podczas festiwalu odbędzie się polska prapremiera opery Zagubiona autostrada. Autorką libretta na motywach scenariusza mistrza filmowych dziwaków jest Elfriede Jelinek wraz z kompozytorką Olgą Neuwirth. To nie jedyne wydarzenie z lynchowskiego uniwersum.

Muzykę z Twin Peaks zagra zespół Xiu Xiu – zarazem gwiazdy Festival of Disruption, który w październiku w Los Angeles w celach charytatywnych organizuje właśnie Lynch. Wszyscy z niepokojem czekamy na kontynuację serialu, której premiera już w przyszłym roku.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze znalazło się w programie festiwalu – a spotykają się w nim na przykład Szekspir z parodiami filmów soft-porno z lat 70., Artur Rojek oraz The Bug – zajrzyjcie na nowehoryzonty.pl.

Interesują Cię newsy ze świata filmu? Polub Rytmy.pl na Facebooku

21 lipca we Wrocławiu ruszają Nowe Horyzonty. Znany jest już cały program festiwalu filmowego oraz headlinerzy jego sceny muzycznej. Tegoroczne Nowe Horyzonty odbędą się w dniach 21-31 lipca. W programie 393 filmy, z których 10 powalczy o Grand Prix w głównym konkursie festiwalu. Jest wśród nich nagrodzony już za reżyserię na festiwalu Sundance film Wszystkie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →