kadr z występu Christine McVie w BBC Radio 2

Nie żyje Christine McVie. Członkini Fleetwood Mac miała 79 lat


01 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Smutne wieści nadeszły z obozu zespołu Fleetwood Mac. W wieku 79 lat zmarła wieloletnia członkini grupy, autorka tekstów, wokalistka i keyboardzistka, Christine McVie.

Christine McVie: strata dla muzyki

Christine McVie rozpoczynała muzyczną karierę w bluesowym trio Chicken Shack, z którym wydała dwie płyty: 40 Blue Fingers, Freshly Packed and Ready to Serve oraz O.K. Ken?. Artystka w 1968 roku wzięła ślub z basistą Fleetwood Mac, Johnem McVie. Sama prywatnie była wielką fanką zespołu. Brytyjka opuściła Chicken Shack w 1969 roku, a rok później wydała swoją pierwszą solową płytę – Christine Perfect. Wkrótce dołączyła do Fleetwood Mac jako keyboardzistka. Premierowym krążkiem zespołu z McVie na pokładzie było wydane w 1971 roku Future Games. W ciągu kilku lat do kapeli dołączyli Stevie Nicks i Lindsey Buckingham. W 1975 roku światło dzienne ujrzał album Fleetwood Mac, zaś już rok później na rynek trafiła jedna z najlepszych i najlepiej sprzedających się płyt w historii – Rumours. Christine McVie była autorką utworów Don’t Stop oraz You Make Loving Fun.

Przez następne lata działalności Fleetwood Mac Christine McVie stworzyła lub współtworzyła utwory takie jak Love in Store, Think About Me i Hold Me. W 1984 roku ukazał się drugi solowy krążek artystki, zatytułowany po prostu Christine McVie. Brytyjka była także autorką hitów Little Lies i Everywhere. Na początku lat 90. McVie zdecydowała o wycofaniu się z koncertowania z powodów osobistych, zaś w 1998 roku postanowiła odejść z zespołu. W 2014 roku zespół po przerwie wystąpił w swoim najpopularniejszym składzie, do który weszli Lindsey Buckingham, Mick Fleetwood, Christine McVie, John McVie oraz Stevie Nicks. Brytyjka następnie połączyła siły z Lindseyem Buckinghamem. W 2017 roku ukazał się ich wspólny krążek.

O śmierci artystki poinformowała jej rodzina. Christine McVie zmarła w szpitalu w otoczeniu najbliższych, po krótkiej walce z chorobą. Miała 79 lat.

Fleetwood Mac – Everywhere

Muzyczny świat żegna Christine McVie

Wyrazy smutku płyną z całego świata, a artystkę żegnają fani, jej współpracownicy oraz inni muzycy.

Żadne słowa nie opiszą naszego smutku spowodowanego odejściem Christine. Była jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową i utalentowaną ponad miarę osobą. Była też chyba najlepszym muzykiem, jakiego można było mieć w zespole, a także najlepszą przyjaciółką, którą ktokolwiek mógł mieć w swoim życiu. Mieliśmy szczęście, że mogła być z nami. Każdy z nas ją uwielbiał i jesteśmy jej wdzięczni za niesamowite wspomnienia. Będziemy za nią bardzo tęsknić

– czytamy w wiadomości od Fleetwood Mac.

Bardzo zasmuciła nas informacja o śmierci Christine McVie. Była tryskającą energią osobą, a jej muzyka była i pozostanie darem dla świata. Mieliśmy do niej ogromny szacunek i podziwialiśmy ją. Przesyłamy kondolencje dla jej rodziny, przyjaciół z zespołu oraz rzesz fanów

– napisali The Eagles.

Smutne wieści nadeszły z obozu zespołu Fleetwood Mac. W wieku 79 lat zmarła wieloletnia członkini grupy, autorka tekstów, wokalistka i keyboardzistka, Christine McVie. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →