kadr z klipu do utworu „Chłopaki”

Nie znasz jeszcze Dawida Tyszkowskiego? Jego nowy singiel „Chłopaki” to murowany hit


25 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Dawid Tyszkowski opowiada w energicznym singlu Chłopaki o dorastaniu na blokowiskach i relacjach rówieśniczych. Młody artysta ma wiele do powiedzenia, co udowadnia z każdym kolejnym utworem.

Dawid Tyszkowski i Chłopaki

Kariera Dawida Tyszkowskiego rozwija się w zawrotnym tempie. 20-letni artysta zadebiutował w 2022 roku pierwszymi singlami Koszulka i Tlen, które momentalnie zostały pokochane przez słuchaczy. Lubisz współczesną polską muzykę z pogranicza popu, indie-rocka i folku? Spodoba ci się debiutancka EP-ka Tyszkowskiego Nadal nie śpię, którą stworzył we współpracy z dobrze znanym miłośnikom polskiego grania Patrickiem the Panem. Dziś prezentują najnowszy efekt współpracy, czyli utwór Chłopaki.

Janek miał dość, uciekał.
Wychodził rzadziej niż my, bo wolał kimś innym być.
Przed ekran, Janek wolał ekran.
I znowu ten głos, za ścianą.
Jasiu nie może spać i sam bym chyba miał dość, biedny Janek.
Podaj pilot, ledwo słyszę film.

„Numer opowiada o dorastaniu na blokowisku, moich kumplach, naszych problemach i o tym, jak sobie z nimi radziliśmy” – opisuje artysta. „Muzycznie postanowiłem zmierzyć się z czymś nieco szybszym i bardziej energetycznym” – dodaje. Wcześniej znaliśmy go z delikatniejszej strony, która uwydatniała jego wrażliwe, autorskie teksty. Chłopaki jest materiałem na radiowy hit i prawdziwe rozpędzenie kariery artysty. Uczestnicy Męskiego Grania w Żywcu będą mogli usłyszeć utwór premierowo na żywo.

Wrażliwy świat Tyszkowskiego

Twórczość Dawida Tyszkowskiego została doceniona już od pierwszych singli za jego osobiste teksty i kompozycje. Nie rozstaje się z gitarą, bo jak sam mówi, podczas tworzenia musi ją choćby trzymać w dłoniach – dzięki temu pomysły same wpadają mu do głowy. Na współpracę z artystą otworzyli się również inni muzycy. W tym roku usłyszeliśmy go również w Co i tak nadejdzie ze Skubasem, a także PAM PAM PAM z zespołem Lor oraz Nie całuj z Julią Wieniawą i Kubą Karasiem. Publika go kocha – Dawid Tyszkowski został faworytem czytelników i czytelniczek „Gazety Wyborczej” w plebiscycie Sanki na najciekawsze nowe twarze polskiej sceny. Dziennikarze pisali o nim wtedyCzy to nowy Dawid Podsiadło?

dawid Tyszkowski wywiad
fot. Zuzanna Mazurek

Dawid Tyszkowski opowiada w energicznym singlu Chłopaki o dorastaniu na blokowiskach i relacjach rówieśniczych. Młody artysta ma wiele do powiedzenia, co udowadnia z każdym kolejnym utworem. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Dawid Tyszkowski i Chłopaki Kariera […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →