Nie wszystkie kina otworzą się 12 lutego. Sieci Multikino, Cinema City i Helios wydały oświadczenia

Podziel się newsem:

Od 12 lutego kina ponownie mogą otworzyć się dla stęsknionych za oglądaniem filmów na dużym ekranie widzów. Nie wszystkie jednak się na to zdecydują.

Ogłoszone w piątek luzowanie obostrzeń, od 12 lutego pozwala na powrót m.in. stoków narciarskich, hoteli, teatrów i kin. Otwarcie to jest jednak warunkowe na 2 tygodnie i przy obłożeniu w 50%.

Jeżeli chodzi kulturę, na dwa tygodnie otwieramy kina, teatry, filharmonie i opery przy wypełnieniu 50 proc. widowni. W tych zamkniętych miejscach widzowie będą musieli przebywać w maseczkach i nie będą mogli konsumować

mówił podczas konferencji prasowej Premier Morawiecki

Możliwość zapełnienia jedynie połowy sali to jedno. Drugim problemem, z którym mierzą się multipleksy to brak dużych, hollywoodzkich produkcji. Hitowe filmy albo trafiają od razu na platformy streamingowe, albo ich premiery są przekładane na czasy, gdy wszystko wróci do normy.

Kina otworzą się 12 lutego? Nie wszystkie

Stąd informacja, że nie wszystkie kina otworzą się ponownie w połowie lutego, mimo rządowego przyzwolenia. Największe sieci, czyli Multikino, Helios i Cinema City wciąż pozostaną zamknięte. Ich przedstawiciele wystosowali oświadczenia, w których uzasadniają tę decyzję.

Zgodnie z decyzją rządu otwarcie kin jest możliwe od 12 lutego br. Niestety jest to otwarcie warunkowe z zaznaczeniem, że po dwóch tygodniach pozwolenie może być cofnięte.
Dla nas wznowienie działalności oznacza dużą akcję logistyczną, promocyjną a także podpisanie zobowiązań wobec dystrybutorów, którzy przekazują nam swoje filmy. Nie możemy tego zrobić warunkowo na 2 tygodnie.
W zwiazku z tym kina sieci Multikino nie zostaną jutro otwarte.
Wszyscy czekamy na wspólne przeżywanie filmowych emocji przed wielkim ekranem i wiemy, że stanie się to już niedługo.
O terminie otwarcia naszych kin poinformujemy wkrótce.

czytamy w komunikacie Multikino Polska

Sieć kin Helios nie otworzy swoich obiektów w połowie lutego 2021 r., pomimo rządowej decyzji o takiej możliwości. Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją – nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na 2 tygodnie. To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około 4 tygodni.

Z żalem musimy podkreślić, że rząd w ogóle nie konsultował swojej decyzji z przedstawicielami naszej branży, a nasze sugestie dotyczące procesu przywracania działalności zostały zignorowane

stwierdził Tomasz Jagiełło, prezes Heliosa w oświadczeniu przesłanym Onetowi

Drodzy KINOMANI! Dostajemy od Was wiele pytań dotyczących OTWARCIA CINEMA CITY.
Możliwość ponownego przywitania Was w naszych salach kinowych niezwykle nas ekscytuje i cieszy. Dlatego prosimy was o odrobinę cierpliwości. Obiecujemy, że wkrótce poinformujemy Was o dalszych krokach, które zamierzamy podjąć.

komunikat Cinema City

Wciąż jednak będzie można wybrać się do mniejszych kin, które już w najbliższy piątek otworzą swoje drzwi. Warto je wspierać, dlatego sprawdźcie repertuary kin studyjnych w swoim mieście i rezerwujcie bilety. Przypominamy, że kina są w Polsce zamknięte od listopada.

zdjęcie główne: Facebook Cinema City

Od 12 lutego kina ponownie mogą otworzyć się dla stęsknionych za oglądaniem filmów na dużym ekranie widzów. Nie wszystkie jednak się na to zdecydują. Ogłoszone w piątek luzowanie obostrzeń, od 12 lutego pozwala na powrót m.in. stoków narciarskich, hoteli, teatrów i kin. Otwarcie to jest jednak warunkowe na 2 tygodnie i przy obłożeniu w 50%. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →