fot. materiały prasowe

Nickelback z powerem zapowiadają nową studyjną płytę


08 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kanadyjski zespół Nickelback po pięciu latach przerywa ciszę i zapowiada nowy studyjny krążek. Pierwszą zajawką albumu Get Rollin jest kawałek San Quentin.

Powrót Nickelback

Swój ostatni studyjny krążek – Feed the Machine – wydali w 2017 roku. Nickelback powracają po nieco dłuższej przerwie, ale energii im nie brakuje, co udowadniają utworem San Quentin. Piosenka została zainspirowana spotkaniem, które frontman zespołu, Chad Kroeger, odbył z naczelnikiem tytułowego więzienia. Placówka o zaostrzonym rygorze jest najstarszym tego typu miejscem w Kalifornii. Nowy utwór Nickelback opowiada o… ucieczce z więzienia.

To całkiem interesujące, bo fani Nickelback z pewnością nie będą zaskoczeni. Taki rodzaj piosenki raczej nie jest dla nas czymś niezwykłym. Nie jest to też wyznacznik całej płyty, ale to nadal heavy rockowy utwór. Jeśli ktoś widział nas na żywo, to wie, o czym mówię. W zasadzie wydaje mi się, że to całkiem miłe i podoba mi się fakt, że ludzie są zaskoczeni obecnością takich piosenek w naszym repertuarze.

– komentuje gitarzysta Ryan Peake.

Nickelback – San Quentin, posłuchaj utworu

Zapinamy pasy i czekamy

A co z płytą? Dziesiąte studyjne wydawnictwo Nickelback nosi tytuł Get Rollin.

Ostatnie kilka lat spędziliśmy, pracując nad płytą w tempie, które dało nam swobodę tworzenia. Dziś nie możemy się doczekać, żebyście wszyscy mogli posłuchać naszej nowej muzyki. Stęskniliśmy się za naszymi fanami i czekamy z niecierpliwością, żeby zaprezentować im nowe piosenki na żywo, więc ruszajmy – Get Rollin’!

– mówi zespół.

Na albumie znajdzie się łącznie jedenaście kompozycji. Tracklista i okładka płyty wyglądają następująco:

 1. San Quentin
 2. Skinny Little Missy
 3. Those Days
 4. High Time
 5. Vegas Bomb
 6. Tidal Wave
 7. Does Heaven Even Know You’re Missing?
 8. Steel Still Rusts
 9. Horizon
 10. Standing in the Dark
 11. Just One More
Nickelback z powerem zapowiada nową studyjną płytę
okładka płyty Get Rollin

Zespół planuje również wydanie edycji deluxe, na której znajdą się akustyczne wersje utworów z High Time, Does Heaven Even Know You’re Missing?, Just One More oraz Horizon. Get Rollin ujrzy światło dzienne 18 listopada 2022 roku.

Sprawdź także: Roger Waters z listem do Oleny Zełenskiej i komentarzem dotyczącym wojny na wschodzie

Kanadyjski zespół Nickelback po pięciu latach przerywa ciszę i zapowiada nowy studyjny krążek. Pierwszą zajawką albumu Get Rollin jest kawałek San Quentin. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Powrót Nickelback […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →