Nic Się Tu Nie Dzieje: Nowy, fajny festiwal filmowy w Poznaniu!

Obserwuj nas na instagramie:

Nieduży miejski festiwal, ale z wielkimi filmami – przedpremierowo! Nic Się Tu Nie Dzieje to bardzo interesująca inicjatywa poznańskich kin studyjnych.

Nic Się Tu Nie Dzieje to zbiór projekcji filmowych i wydarzeń towarzyszących, które będą się odbywały w Poznaniu w dniach 5 – 9 sierpnia. Najważniejszymi punktami poznańskiego życia będą wówczas trzy kina studyjne: Rialto, Muza i Pałacowe, które na ten czas zarzucają rywalizację o widza i wspólnie jednoczą się w działaniu!

13626505_297374247318938_7286341626873951266_n

Niekonwencjonalny festiwal

Próbę generalną robienia rzeczy wspólnie kina mają już za sobą. Z okazji Halloween zorganizowały kiedyś wspólny maraton filmowy. Ten sprawdzony patent wykorzystają też podczas festiwalu Nic Się Tu Nie Dzieje.

– Naszym otwarciem będzie chodzony maraton filmowy “Letnicy na mieście” – z dużą porcją dobrego humoru, dzięki pozytywnym filmom (Królowie lata, Najlepsze najgorsze wakacje i Vicky Cristina Barcelona), będziemy kroczyć przez Poznań, zaczynając od projekcji w Muzie, potem przejdziemy do Pałacowego, a ostatni seans obejrzymy w Rialto. Nie zabraknie atrakcji i popitek, będzie też konkurs na plażowy strój retro i afterparty na dziedzińcu przy Kinie Rialto – opowiada koordynująca projekt szefowa kina Muza, Gosia Kuzdra.

Program imprezy będzie wykraczał mocno poza konwencjonalne seanse kinowe. Organizatorzy zapraszają m.in. na filmowe szybkie randki, dla osób, które uwielbiają rozmawiać o filmach, warsztaty recyclingowe i kinooperatorskie dla dzieci oraz zwiedzanie kin “od kuchni”.

 

Liczne przedpremiery

Nic Się Tu Nie Dzieje to okazja do zobaczenia kilku przedpremier, m.in. najnowszego filmu mistrza inteligentnej komedii Woody’ego Allena. Jego Śmietanka towarzyska (Cafe Society) otwierała tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes i jak zwykle u Allena gromadzi gwiazdorską obsadę: Steve Carell, Jesse Eisenberg, Blake Lively, Kristen Stewart.

W programie znalazły się również przedpremierowe pokazy filmów cenionych reżyserów europejskich:

Komuna Thomasa Vinterberga – nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale 2016 za swój aktorski popis
Argentyna, Argentyna Carlosa Saury, który zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki
The First, The Last Bouliego Lannersa – europejski western, z galerią barwnych postaci i chwytającymi za serce głównymi bohaterami
U pana Marsa bez zmian Dominika Molla – francuska komedia z odrobiną surrealistycznego humoru
Belgica Felixa Van Groeningena – nagrodzona w Sundance jako najlepszy dramat zagraniczny i za najlepszą reżyserię
Boska Florence Stephena Frearsa – z niezawodnymi Meryl Streep i Hugh Grantem w rolach głównych
The Unknown Girl w reżyserii duetu braci Jean-Pierre Dardenne i Luc Dardenne, zdobywców Złotych Palm za filmy Dziecko i Milczenie Lorny
Fukushima. Moja miłość Doris Dörrie, nagrodzona na Berlinale nagrodą CICAE oraz Nagrodą Heinera Carowa.

Więcej informacji na www.nicsietuniedzieje.pl.

plakat_NSTND-loga

 

Nieduży miejski festiwal, ale z wielkimi filmami – przedpremierowo! Nic Się Tu Nie Dzieje to bardzo interesująca inicjatywa poznańskich kin studyjnych. Nic Się Tu Nie Dzieje to zbiór projekcji filmowych i wydarzeń towarzyszących, które będą się odbywały w Poznaniu w dniach 5 – 9 sierpnia. Najważniejszymi punktami poznańskiego życia będą wówczas trzy kina studyjne: Rialto, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →