kadr z filmu „Furioza”

Netflix zapowiada nowe polskie projekty. Wśród nich kontynuacje „Furiozy” i kobieca wersja „Janosika”


06 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Netflix zapowiedział nowe polskie produkcje. Powstaną filmowe kontynuacje hitowej Furiozy, uwspółcześniona wersja Janosika, czyli Lady Janosik oraz nowy serial katastroficzny Jana Holoubka – Heweliusz.

Netflix stawia na Polskę!

Reed Hastings, prezes platformy Netflix, odwiedził w tym tygodniu Warszawę. Z tej okazji przedstawiciele serwisu na Europę Środkowo-Wschodnią, a więc dyrektorka do spraw seriali Anna Nagler oraz dyrektor do spraw filmów Łukasz Kłuskiewicz ogłosili pięć nowych polskich produkcji, które stworzy Netflix. Jedną z nich będzie Lady Janosik. Film zapowiadany jest jako nowoczesna interpretacja legendy o Janosiku, w której krewka nastolatka napotka na swojej drodze bandę górali. Scenariusz napisze Bartosz Sztybor (Cyberpunk: Edgerunners), a obraz wyreżyseruje Kalina Alabrudzińska (Sexify).

Kolejną nowością będzie serial Idź przodem, bracie. Produkcja jest opisywana jako neowestern, w którym zetrą się ze sobą dwie rodziny, stojące po przeciwnych stronach prawa. Za scenariusz odpowiada Kacper Wysocki (Klangor), a za reżyserię Maciej Pieprzyca (Kruk, Jestem mordercą). Netflix po raz kolejny połączy siły z Janem Holoubkiem, który wyreżyseruje katastroficzny serial Heweliusz. Produkcja opowie o zatonięciu polskiego promu „MF Jan Heweliusz”, które miało miejsce 14 stycznia 1993 roku na Morzu Bałtyckim, w pobliżu niemieckiej wyspy Rugia. W wyniku katastrofy zginęło 55 osób. Scenariusz napisze Kasper Bajon (Wielka woda).

Przed nami nowe projekty serialowe, które zaskoczą polską publiczność. Czujemy się wyróżnieni, że możemy pracować z najlepszymi twórcami w Polsce oraz że mamy okazję wciąż zapraszać do współpracy kolejnych fantastycznych twórców, jak Maciej Pieprzyca, który po raz pierwszy będzie pracował z nami nad nowym serialem

– komentuje Anna Nagler.

Netflix gra w wysokiej lidze

Netflix ma również dobrą wiadomość dla fanów ubiegłorocznego filmu Furioza. Cyprian T. Olencki ponownie napisze scenariusz oraz wyreżyseruje nie jedną, ale dwie kontynuacje swojego hitu. Pierwsza odsłona skupiała się na postaci Dawida – lekarza, którego brat jest przedstawicielem środowiska kibicowskiego. Wizytę Dawidowi składa Dzika, jego była dziewczyna, obecnie policjantka, która zleca Dawidowi przeniknięcie do kibolskiego środowiska. Dawid trafia w sam środek wojny o wpływy oraz pieniądze, a jego nagłe pojawienie się, zwraca uwagę porywczego Goldena, jednego z wysoko postawionych członków tytułowej Furiozy.

Furioza – zwiastun filmu

Netflix zapowiedział nowe polskie produkcje. Powstaną filmowe kontynuacje hitowej Furiozy, uwspółcześniona wersja Janosika, czyli Lady Janosik oraz nowy serial katastroficzny Jana Holoubka – Heweliusz. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →