fot. Netflix

Netflix wprowadził zasady współdzielenia konta. Trzeba zapłacić


24 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Do użytkowników, którzy udostępniają konto Netflix osobom spoza swojego gospodarstwa domowego, wysłano oficjalny komunikat. Platforma sugeruje kilka możliwości.

Dzielenie konta na Netfliksie

Gigant streamingowy Netflix od miesięcy zapowiadał, że zajmie się tzw. współdzielonymi kontami na platformie. Do polskich użytkowników, którzy udostępniają konto osobom spoza swojego gospodarstwa domowego, dotarła już informacja o tym, co powinni zrobić, żeby korzystać z Netfliksa zgodnie z zasadami.

Jeśli chcesz oficjalnie dzielić konto z kimś, z kim nie mieszkasz, Netflix proponuje funkcję „Dodanie dodatkowego użytkownika”. Właściciel konta musi zapłacić za to 9,99 zł/mies. Istnieje również możliwość przeniesienia dotychczasowego profilu do nowego, płatnego abonamentu. Właścicielom kont Netflix sugeruje również wylogowanie pozostałych użytkowników i zmianę hasła, jeśli nie chcą skorzystać z dwóch pozostałych opcji.

Jak Netflix sprawdzi konta?

Nie wiadomo na razie, w jaki sposób Netflix będzie egzekwować „zakaz” w Polsce. W niektórych krajach zapowiedziano, że platforma będzie identyfikować adres IP, który sugeruje lokalizację. Testowano również obowiązek weryfikacji kont przez wprowadzenie kilkucyfrowego kodu podanego przez właściciela. „Konto jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu – w domu, poza domem czy na urlopie” – czytamy w komunikacie. Nie do końca wiadomo, jak mogłaby wyglądać w takim razie weryfikacja.

Obecnie (24 maja 2023) Netflix proponuje trzy pakiety – Podstawowy za 29 zł/mies., Standard za 43 zł/mies. oraz Premium za 60 zł/mies. „Dodanie dodatkowego użytkownika” jest obecnie niedostępne dla użytkowników korzystających z płatności za pośrednictwem partnera, a także użytkowników planu podstawowego.

Treść wiadomości wysłanej do użytkowników

Do użytkowników, którzy udostępniają konto Netflix osobom spoza swojego gospodarstwa domowego, wysłano oficjalny komunikat. Platforma sugeruje kilka możliwości. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Dzielenie konta na Netfliksie Gigant streamingowy Netflix […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →