Jeden dokument o Britney Spears to za mało, więc powstanie następny. Produkcją filmu zajmie się Netflix


16 lutego 2021

Podziel się newsem:

Niedawno miał swoją premierę film dokumentalny zatytułowany Framing Britney Spears, który rozpętał burzę wśród internautów. Produkcja ukazała się na platformie Hulu, zatem teraz… czas na odpowiedź Netflixa.

Britney Spears o swoim życiu po raz…

Temat jest równocześnie wdzięczny i niewdzięczny. Można by się spodziewać, że premierowy materiał Framing Britney Spears go wyczerpie, jednak obserwatorzy sytuacji i fani artystki chcą więcej. W podobnych, drażliwych przypadkach, drugie, trzecie i kolejne oko może okazać się niebywale pomocne. Fani zapewne liczą na pogłębienie poruszonych wątków, na powołanie się na inne źródła, na konfrontacje informacji, zebranie nowych. Czy Netflix sprosta na wysokości zadania?

Netflix wyprodukuje film o Britney Spears
źródło

Przede wszystkim, mam nadzieję, że zapowiadana produkcja okaże się rzetelnym materiałem, a nie tylko filmem zrobionym z powodu nakręcenia się sprawy Britney. Platforma zapewnia, że podobny film był w planach już od dawna, a jego premiera jest niezależna od sukcesu dokumentu konkurencji.

Framing Britney Spears Full Documentary Series – 2021 on Hulu

Britney Spears przed i po

Póki co, są plany. Nie wiadomo jednak, jaki tytuł będzie nosić zapowiadany film Netflixa, ani, jakie wątki z życiorysu Britney poruszy. Ujawniono za to, kto zajmie się reżyserią – Erin Lee Carr, znana również z takich produkcji, jak Thought Crimes: The Case of the Cannibal Cop czy I Love You, Now Die: The Commonwealth vs. Michelle Carter.

Ruch #FreeBritney znacząco przybrał na sile po premierze dokumentu platformy Hulu. Co ciekawe, od tego czasu, wydarzyły się dwie znaczące sprawy.

Po pierwsze, na mocy niedawnej rozprawy sądowej, ojciec piosenkarki, Jamie Spears, utracił prawa do całkowitego zarządzania jej majątkiem. Mężczyzna dysponował finansami córki od 2008 roku i próbował ten stan rzeczy zachować. W wyniku przegranej sprawy, uzgodniono, że on i prywatna firma powiernicza, Bessemer Trust mają teraz równe prawa w planowaniu budżetu piosenkarki. W praktyce oznacza to, że Jamie Spears nie może już zarządzać nim samowolnie i jest poddawany kontroli osób trzecich.

Netflix wyprodukuje film o Britney Spears
fot. Getty Images

Po drugie, po latach, głos w sprawie Britney zabrał Justin Timberalake. Na swoim Instagramie opublikował przeprosiny, kierowane zarówno do swojej byłej partnerki, jak i do Janet Jackson. Przypominamy, że skandal podczas występu na Super Bowl niemal kosztował artystkę jej karierę.

Wiem, że w tych momentach, i w wielu innych, czerpałem korzyści z systemu, który przyzwala na mizoginię i rasizm. Szczególnie chcę przeprosić Britney Spears i Janet Jackson, obie z osobna, ponieważ zależy mi na tych kobietach i szanuję je, a wiem, że zawiodłem

– napisał Justin Timberlake

Szczerze mam nadzieję, że film Netflixa – i każdy kolejny po nim – będzie naprawdę dobrym, mocnym materiałem. Niekoniecznie popkulturową treścią, a produkcją, która może da radę – zrobić coś dobrego. Britney na to zasługuje.

zdjęcie główne: fot. Getty Images

Niedawno miał swoją premierę film dokumentalny zatytułowany Framing Britney Spears, który rozpętał burzę wśród internautów. Produkcja ukazała się na platformie Hulu, zatem teraz… czas na odpowiedź Netflixa. Britney Spears o swoim życiu po raz… Temat jest równocześnie wdzięczny i niewdzięczny. Można by się spodziewać, że premierowy materiał Framing Britney Spears go wyczerpie, jednak obserwatorzy sytuacji […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →